Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Akinek van háziállata, az...

Akinek van háziállata, az tényleg egézségesebb?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy akinek van egy szeretni való háziállata, az tovább él, és egézségesebb, mert levezetheti a stresszt. Tényleg?
2010. máj. 6. 20:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szellemileg valószínű, fizikailag nem biztos.
2010. máj. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem igaz. A szomszéd néninek van 5 macskája,imádja őket,de állandóan veszekszik mindenkivel.
2010. máj. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igaz. Ha valamiért ideges vagy feszült vagyok akkor a kutyim mindíg felvidít.
2010. máj. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igaz,de csak szellemileg. Bár jó pár betegség a rossz pszihének, stressznek köszönhető..
2010. máj. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
A feszültséget ha minimálisan is ,de levezeti azonban a kutyák nyálában található pennicili védettebbé tesz a fertőzések, vírusok ellen persze ez nem azt jelenti , hogy hagyhatod ,hogy a kutyád egyfojtában nyaljon csak mértékkel! :)
2010. máj. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A magányos ember rövidebb életű mint az, akinek ember vagy állat TÁRSA van, akiről gondoskodhat, akivel megosztja a hétköznapjait, "beszélgethet" vele stb... Tehát a válasz:IGEN !
2010. máj. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ. Hiába van valakinek állata, ha csak bedobja neki a kaját és annyi, ez nem számít. Ha viszont valaki szereti az állatát az egészen más. Én ha rossz kedvem van, kimegyek a kertbe sétálni, egyből megjelenik a macskám és pontosan tudja mire van éppen szükségem. Ha mérgesen megyek ki, csak csendben kísér mellettem, ha szomorúan, akkor murrantva köszön és dörgölőzni kezd. A vég emindig az, hogy játszok vele. Szóval kevesebb ideig vagyok mérges vagy szomorú, mint az, akinek nincs állata és sokáig emészti magát.

Testileg pedig azért lehet egészségesebb, mert én 1-sokkal többet vagyok friss levegőn, hogy a macskámmal játszak, 2-a kutyámat le kell mozgatni-ez sok játékot, nevetést és mozgást jelent. A napi séta, kirándulás, biciklizés amit mind a kutyám miatt szoktam, bizonyítottan fitten tartja a testet, aki sportol, annak jobb az ellenállóképessége.

A H1N1 idején is mondták, h sportolással és stresszmentes élettel is megelőzhető a betegség elkapása, de ez a rendes influenzára is igaz. És akinek kutyája van, az mozog.

2010. máj. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát attól függ.Pl ha van valakinek kutyája és naponta leviszi sétálni.De ez is a gazdától függ.Attól,ha valaki kutyával,macskával vagy vmi rágcsálóvval és nem lesz egészségesebb!
2010. máj. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztos választ nem mondhatok, csak személyes tapasztalatot, miszerint én kiskorom óta élek együtt állatokkal, és sosem voltam allergiás semmire. Se növényre, se gyógyszerre. Kiütéseim se voltak semmitől (kivéve bárányhimlő és hasonlók):
2010. máj. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Pozitív energiákat adnak át az embernek, felvidítják, ami jót tesz az ember közérzetének.
2012. aug. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!