Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Járt már valaki így állatmenhe...

Járt már valaki így állatmenhelyen?

Figyelt kérdés

A lakótársamnak van egy kb. 5-6 éves menhelyi cicája. Neki az a története, hogy az én lakótársam előttem egy másik lánnyal lakott együtt (mi mind egy baráti térsaség vagyunk, szóval nem tök idegenek), aki szeretett volna egy macskát, szóval ketten elmentek a menhelyre elhozni egyet. Találtak is egy barátságos, helyes állatot, aki tetszett volna nekik, de az egyik ott önkénteskedő hölgyemény szabályosan letámadta őket, szinte sírva, hogy van itt nekik egy másik cicájuk, akit senki nem akar elvinni, szóval vigyék inkább azt, mert ilyen magányos. Butaság, de hallgattak rá. Egy általán nem jöttek ki jól a lánnyal, akié elvileg volt, egyszeráen nem illett össze a személyiségük szóval a cica itt maradt, most a miénk.


Ilyen embert miért engednek közvetlenül az örökbefogadókkal dolgozni? Nyilván én is sajnálom szegény állatokat, bár én inkább kutyás vagyok, de semmi esetre sem ajánlanék első háziállatos gazdinak súlyosan problémás, nehezen kezelhető állatot. Ezzel pont azt érik el, hogy szerencsétlenek vissza lesznek küldve a menhelyre.


Kb. egy éven belül szeretnék egy kutyát. Felmerült a menhely is, de már előre félek, hogy ott is be fog próbálkozni egy hasonló "segítő szándékú" ember, ráadásul most még nehezebb is lesz választani, mert már a meglévő cicához is igazodni kell (ami nyilván nem baj, egyértelmű, hogy nem vennék olyan kutyát, ami bántaná).



2014. ápr. 21. 11:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem fognak a fejedhez fegyvert. Azt az állatot válaszdd, akit tényleg szeretnél. Mondd meg az ilyen embereknek, hogy köszönöd a segítségét de már döntöttél/ egyedül szeretnél dönteni. Lehet megöl a tekintetével, de te egy boldog kisgazdi leszel. :)
2014. ápr. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Valószínű én stresszelem túl, de ismerem magam, már odamenni és csak simán megnézni is nehéz lesz őket úgy, hogy nem tudom mindet elhozni, arra meg nagyon nincs szükségem, hogy még több bűntudatom legyen, mert valaki elkezd nekem cirkuszolni az miatt, hogy nem egy kevésbé keresett kutyát választok. Annyira nehéz ez.
2014. ápr. 21. 12:19
 3/3 anonim ***** válasza:
nyugi! próbáldd meg figyelmen kívül hagyni az ilyen embereket! Pont azt akarják elérni, hogy bűntudatod legyen. Undorító ez. Pedig mondhatjuk, hogy az állatok "érdekeit" nézik de valami -2 -es IQ-val, gondolkodásra képtelenek. De nem ők választanak kutyát! Rajtad a döntés! Ennyi szenvedést megér az az eb, aki évekig boldogít és boldogan él melletted.
2014. ápr. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!