Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Állatorvos szeretnék lenni,...

Állatorvos szeretnék lenni, ezt már biztosnak érzem, milyen tantárgyakból legyek jó általános suliban, milyen gimit javasoltok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 13 éves vagyok, hetedik osztályos. Nagyon szeretem az állatokat és már véglegesen eldöntöttem, hogy állatorvos szeretnék lenni. Minden ezzel a témával kapcsolatos válaszra kíváncsi vagyok de ezek a főbb kérdéseim:

Milyen tantárgyakból legyek jó?

Milyen gimit javasoltok?

Lehet külön (ezt nem nagyon tudom megfogalmazni:D) "állatokat" választani, amikkel foglalkozni szeretnék? Pl. Ló, macska,kutya,kisállatok stb de szarvasmarhát nem...nem tudom ezt így lehet-e érteni?! Előre is köszi a válaszokat!



2014. máj. 6. 22:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Úgy készülj hogy emelt szintű érettségit kell tenned kémiából és biológiából. Olyan gimibe menj ahol erős a természettudományos oktatás.

[link]

2014. máj. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Remélem tudod, hogy az nem pont olyan mint a filmekbe, főleg nem Magyarországon. Gondolom lehet specializálódni egy-egy területre (mint haszonállat, háziállat stb.), bár én nem vagyok biztos ebben. Ha mezei állatorvos leszel - mivel itt rengeteg haszonállat van - valójában szerintem pont, hogy oda fognak legtöbbször hívni, ahol szarvasmarha, disznó, birka van, aztán turkálhatsz popsijába, mindezt potom pénzért. Vagy kőkemény pénzekért lesz saját állatrendelőd. Arról nem beszélve, hogy nem simogatás meg babusgatás lesz a munkád. Szerintem sajnos pont ezen a területen fogod megtapasztalni a dolgok sötét oldalát, amikor éheztetett, bántalmazott, ne adj' isten menthetetlen állatokat fognak bevinni.


És akkor még arról nem is beszéltem, hogy mennyi munkádba fog fájni mire eljutsz oda, hogy állatorvos legyél. Biosz és kémia, ez a kettő az abszolút kötelező (emelt érettségi nyilván), ezenkívül nem árt ha jó vagy fizikából, földrajzból, matekból. Ezeket szokták állatorvosi szakon elfogadni, úgy tudom. Egyetemre is jó móka lesz bekerülni, 400 pont (plusz mínusz 10-20) körül kell az államira, vagy félévente lehet perkálni a 200.000 körüli összeget.


Nem szeretném elvenni a kedved semmitől, csak érzékeltetni akartam, hogy ez a meló nem biztos, hogy habos torta lesz, és odavezető út sem zökkenőmentes. Mindenesetre sok szerencsét!

2014. máj. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Kis pontosítás az előzőhöz: biológia és kémia...ezek kellenek a felvételihez, más nem, nem is kapsz rá pontokat. Van persze némi biofizika és biomatematika az állatorvosin, de ezeknek nem sok közük van a középiskolai fizikához és matematikához, nem kell tehát ezekből kiemelten jónak lenni a sikeres teljesítésükhöz.


A ponthatárok 415-től felfele várhatóak a jövőben, ez maximális tanulmányi pontszámmal (200) és ~60%-os emelt szintű biológia és kémia érettségivel teljesíthető. Érettségi pontok duplázása esetén ~80%-os eredményt kell elérni ebből a két tárgyból.


Az állatorvosi szak költségtérítéses formában félévente 1.150.000 Ft-ba kerül. Gyanítom sokan örülnének annak a 200.000-nek.



A kérdezőnek: léteznek különféle specializációk a szakmát illetően...van, aki kisállatokra, más nagyállatokra szakosodik, de van, akinek a trópusi állatok a szakterülete. Mondanom sem kell, hogy a kisállatokkal foglalkoznak a legtöbben, a nagyállattartás az utóbbi években megcsappant hazánkban, ezért ha tippelnem kellene, azt mondanám: a trópusi állatokban van/lesz nemsokára a "biznisz". Egyébként olyan állatorvos biztosan nem kap diplomát, aki nem foglalkozott még pl. szarvasmarhával, ergo -legalábbis az egyetemi évek alatt- elkerülni ezt nem tudod majd.


Középiskolát -ahogy már írták előttem-, úgy próbálj meg választani, hogy természettudományos osztályokat keresel. Apró megjegyzés: az emelt szintű kémia a számításos feladatai miatt nehéz, fejlesztened kell tehát a matematikai készségeidet is.

2014. máj. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Amugy nem azert irtam h szarvasmarhat nem mert hogy nem olyan "edesek" stb. Csak kerdeztem. Minden heten lovakkal vagyok, takaritom a boxukat, oket stb szoval nem undorodok az ilyen dolgoktol.
2014. máj. 9. 18:11
 5/8 anonim válasza:

Állatokkal foglalkozni egy dolog...de ilyesmit is próbáltál már?

[link]


Rothadó, férgek rágta dögökről most nem találtam jó képet, de "kedvcsinálónak" talán ez is megteszi.

2014. máj. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azert koszonom azoknak akik nem lebeszepni akarnak rola.
2014. máj. 12. 18:36
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát, azt ugye tudod, hogy egyetemen olyan nem lesz, hogy "Ezt nem tanulom meg, mert ez nem olyan édes." Vagy amikor már praktizálsz mondjuk haszonállatokra specializálódtál, mert abban van a ló is, de a sertéshez, marhához nem mész ki, mert nem olyan édesek :D


Mindenekelőtt abba gondolj bele, hogy az állatorvos nem csak bead 1-2 szurit és annyi. Hanem keményen könyékig eltűnhet egy marhában, egy elütött kutyát rakhatnak elég kifordult szemmel, nyílt töréssel, rühesen, elfertőződött, bűzlő sebekkel és a többi. Nem akarlak elrettenteni, mert ez egy szép szakma, de kérdezd meg magadtól, hogy bírod-e: a vér látványát, a genny látványát, stb. és nem zavar, ha ilyenekben kell tapicskolnod? Egészen más a lótrágyát kiszedni eszközökkel a bokszból és csuklóig turkálni benne :) Pluszt műteni is kell ám meg minden egyéb. Én pont ezért nem lettem állatorvos, mert az állatokat szeretem, de hülyén venné ki magát, ha egy elütött kutyánál, mondjuk kifordult szemnél zöldülő fejjel rohannék ki a vizsgálóból.... szóval sajnos alkalmatlan voltam.

2014. máj. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hat remelem sikerulni fog, mondjuk meg messze van:)
2014. máj. 26. 06:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!