Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » El lehet-e valami betegséget...

El lehet-e valami betegséget kapni kutyától/macskától, ha lakásban tartom? És ha az ágyban alszik?

Figyelt kérdés
2009. dec. 26. 22:36
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Hogy a kérdésre válaszoljak:ha az állat rendszeres állatorvosi kontroll alatt van,kevés az esély.Ide tartoznak az oltások,féreghajtás,fél évenkénti ellenőrző vizsgálat.

Nekem kb.30 éve van kutyám,ágyban aludt mind,soha nem lett tőlük senkinek baja.

Asztalra pl.nem mehet fel egyik sem,de az ágyra igen.

Macskám még nem volt,de az a tapasztalat,hogy őket talán kevesebben oltatják,féregtelenítik és sok a kijáró is közöttük.

Pár éve fordult elő,hogy vidéki,kijáró oltatlan macska megveszett,ketten haltak meg veszettségben a családból,de ez is az emberek hibája volt.

2009. dec. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, a veszekedésen, pedig igazán jót mulattam, fogtam a hasam és visítottam a röhögéstől! :D Még a könnynem is kifolyt! :D Megérte kiírni a kérdést! :D

Bevallom, tudom a választ a kérdésemre, kicsit provokatív szándékkal írtam ki. :P

Két kutyám van lakásban és mindig is volt kutyánk, mióta élek. Félévente orvosi vizsgálat, 3 havonta féreghajtás és oltások is rendben vannak.

Meggyőződésem, hogy a cisztás válaszoló valakijénél a higiénia erős kívánni valót hagyhatott maga után, mert normális esetben ilyen nem fordulhat elő.

Az ágyban alvást én sem preferálom, bár régen ágyban aludt a kutyám, de most már nem. Ennek higiéniai és rangsor okai vannak, de azért ha rendesen tisztán van a kutya tartva, nem hiszem, hogy komoly betegséget lehetne kapni attól, ha az ágyban alszik. De én úgy vagyok vele, hogy az ágyamat a párommal osztom meg, mi vagyunk az alfák, a kutyáknak meg van saját vacka. Meg sokat járok a kutyáimmal olyan helyen ahol porosak lesznek, ezt meg nem olyan könnyű kitakarítani belőlük, a gyakori fürdés pedig szerintem nem tesz jót. Fölsöpörni, fölmosni amúgy is 2 naponta kell, de ágyneműt azért nem cserélnék hetente. A rangsor is így a legtisztább, ha én alszom fent, az ágyon.

De nem hinném, ha megfelelően tartom a kutyákat, elkaphatnék bármit is, legalábbis nagyon-nagyon pici az esélye.

Macskával nem vagyok képben, bár nekem nem jön be, hogy fölmegy az étkezőasztalra meg mindenhova. Bár ízlések és pofonok, nem tudom, meg lehet-e tanítani neki, hogy hova ne másszon. Egyik albérletembe hoztak a lakótársak 2 macskát, azok másztak mindenhova. :S Macskám csak kerti lesz, ha lesz, de csak ivartalanított. És a kutyáim is ivartalanítottak, de őket akkor is beengedem majd a házba, ha kertesem lesz. :)

2009. dec. 27. 16:16
 23/24 anonim válasza:

A macskákat is meg lehet nevelni!

Nekem volt egy cicám(ő marad nálunk "életben" a legtovább)

ő nagyon jól tudta hogy asztalra mászni tilos!

Amikor apukám evett melléült a padra és az asztal lábára tette a mancsát és onnan kukucskált fel hogy mit eszik,de egyszersem kapott oda,meg semmi.

Ha olyat evett apu amiről tudtuk hogy megeszi akkor kapott is belőle,de ezek után sem mászott fel az asztalra.

2010. aug. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
[link] Üdv
2013. febr. 17. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!