Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Nem sajnálnak az emberek...

Nem sajnálnak az emberek otthon egy kalitkába zárva tartani egy madárkát (pl. papagáj)? Ez nem állatkínzás?

Figyelt kérdés
2009. dec. 28. 21:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémeim többen vannak és hetente többször kijöhetnek repülni. Van egy csomó játékuk és egymást is szórakoztatják.

Ha kiengedem a szabadba 2nap alatt meghal. Most akkor melyik a jobb? -_-

2009. dec. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

nekem is volt régen:)

1 hullámos papi. első naptól fogva olyan szelid volt(L)kis angyalom .

kézből evett, mikor kiengedtem repülni,akkor is a számítógép asztalomra jött- bökködte a kis csőrével a billentyűt:)

én minden nap kiengedtem,hiszen hagyta magát megfogni:)

2009. dec. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nekem is van egy hullámos papgájom,szerinetem ugy 12 éves lehet, mert nálam már több mint 10 éve van. Mindig kijön és odaül ha pucoljuk a zöldségeget és szívesen repked az egész házban. Igaz mióta van egy pici cicánk azóta nemigazán szeret kijönni,és én sem nagyon hagyom,mert Zsebike egy igazi vadász.De a hosszú évek tapasztalata azt mutatja, h igenis a papagáj jól érzi magát egy olyan családbn, ao figyelnek rá
2009. dec. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Madaram jól elvan. Szórakoztatja magát a csengőjével, tükrével, boxzsákjával. Mindig kitalál valami új marhaságot :) Szokott csipogni nővérem madarainak is a szomszéd szobába, amúgy szelíd, de kis harcias :D Ha valaki a közelébe megy, elkezd veszekedni, de ráül az ujjunkra meg marcangolja :D Jól elvan, de nem szeret kijönni a kalitkájából, pedig szívesen kiengedném, sokszor nyitva van az ajót, de lusta repülni :D Már 10 éves.

20/L

2009. dec. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem akarok bezavarni a topicba, de mindig is érdekelt: a kis papagájok vagy egyéb madarak, ha szabadon röpködnek a lakásban, akkor pottyantgatnak? Csak mert mindig szerettem volna egyet, méghozzá úgy,hogy kedvére mozoghasson a lakásban, de valahogy visszatart az említett kérdés. (Ha túl finoman fogalmaztam volna: bárhova kakilnak röptükben?) És ez titeket mennyire zavar?
2009. dec. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyapámnak volt papagája, amikor nagyapám meghalt, nagyanyám elajándékozta a madárkát (ahelyett, hogy nekünk adta volna, ha már nem neki nem kellett). Ez a kismadár minden nap reggel kijöhetett, egész nap nyitva volt a kalitka, ki-be járhatott, este szépen bebújt magától, akkor nagyapám becsukta. Nagyon jó élete volt, nemúgy az új gazdáinál, ahol hamarosan el is pusztult szegény.

Utolsónak:

Nagyapám úgy oldotta meg a potyogtatást, hogy újsággal letakarta a könyvespolcok, szekrények tetejét és 2-3 naponta cserélte. A padlóra pottyant termést pedig azonnal felszedte.

2009. dec. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Anyukámnak mikor kislány volt akkor volt papagája, és bizony mikor elengedte kicsit repülni, akkor bizony pottyantott (nem győztek takarítani utána).

Szerintem a kalitka méretétől függ h állatkínzás-e vagy sem. Ha kényelmesen ki tudja benne nyújtani a szárnyait és tud csapkodni akkor szerintem már jól érzi magát.

2009. dec. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Potyogtat. Eddig nekem is kint voltak egésznap és este vissza is mentek, vagy a kalitka tetején aludtak. Egyébként főleg oda pottyantanak ahol többnyire leszállnak. Én repülésközben nem igazán vettem észre.

Pár naponta felszedem és kész. Bár nekem eszik a növényeket :S bolondok :D

első voltam

2009. dec. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!