Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi a különbség a "normális"...

Mi a különbség a "normális" és a "lógó lábú" darázs között? Mivel irthatom ki a darazsakat?

Figyelt kérdés

(egyáltalán, mi a francnak léteznek?!? Ez költői kérdés. )

A bejárati ajtónk előtt parkol egy darázs, aminek olyan furán lógnak a lábai, vagy lehet, hogy nem a lába, de két ilyen gusztustalan nyúlvány lóg a teste két oldalán és valahogy különösen agresszívan be szeretne rontani az otthonomba, úgy kell mögötte bevágni az ajtót. Mivel még sosem csípett meg darázs, fogalmam sincs, nem vagyok-e allergiás, így attól is félhetek, hogy a kisbabám is érzékeny lehet a csípésre, rettegek tőlük!!!


2008. júl. 31. 15:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom megmondani, hogy milyen fajta darázs akar betolakodni Hozzád, de ha csak egy van, az erőszakoskodik, akkor simán fújd le rovarirtóva.

Elég érzékenyek, megdöglik tőle.


Ha többen vannak, akkor - szerencsétlenségedre - valahova a közelbe fészkeltek.

Keress rá a Google-ban: "darázsirtás"

Több cég is foglalkozik vele.

2008. júl. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk is volt a lakás oldalára fészkelték magukat a darazsak.Apám azt csinálta hogy fogott egy spay-t és ahogy fújta a darazsakra közben rájukgyújtott az öngyújtóval.Szóval leégette még a darázsfészket meg a darazsakat is azóta nincs egy darázs se a ház körül.De ha ezzel próbálkoznál ezt inkább te ne csináld esetleg kérj meg valakit aki ért ehez.
2008. júl. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

hú ez a srés módszer brutális lehetett...köszi a tippeket!

továbbra is várom választ a rejtélyes lógólábúról....

2008. aug. 1. 07:40
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
1-2 faj, mely a potrohát hátrafeszítve, "lábát lógatva" repül: Francia darázs(Polistes gallicus), padlásdarázs(Polites nimpha) és amelyik szeretne betolakodni, az szerintem egy gyakori pókölő fürkész faj, annak csüng a legfeltűnőbben a lába.
2008. aug. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

jaj de jó, majd kiteszek neki külön pókokat :)))

köszi! ;)

2008. aug. 24. 07:07
 6/6 anonim válasza:
100%
Én ha darazsat vagy darázsfészket találok akkor általában leöntöm forró vízzel és a földre hullva eltaposom vagy csak egyszerűen mehet rá egy adag Cemotox.
2009. szept. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!