Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyi értelme...

Szerintetek mennyi értelme van az állatszeretetből csinált vegetarianizmusnak?

Figyelt kérdés
Tényleg van jelentősége?
2014. jún. 23. 15:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%

Van jelentősége, de nem túl sok, mivel elég kevesen csak ezért vegák. Az Ő lelkiismerete így nyugodtabb.

Amúgy azok az emberek akik állatszeretetből vegetáriánusok inkább azért azok, mert ami a vágóhidakon megy... Néhány helyen brutálisan bánnak velük, mielőtt és miközben levágják őket. És így könnyebb a lelkiismeretük, hogy ezek az emberek ehhez nem járulnak hozzá. Semmi kivetnivaló nincs ebben. :)

25/N

2014. jún. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
Azoknak az embereknek a számára, akik állatszeretetből vegetáriánusok, van értelme nagyon is. Társadalmilag talán figyelemfelhívási értelme van, a jelentősége a gyakorlatban szerintem vitatható.
2014. jún. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem nincs, max önmagának a lelkének meggyógyítása, ápolása.


Ismerek olyat aki nem eszik csirkét, se semmilyen húst mivel sajnálja őket, de halat eszik és tengergyümölcseit is, mintha az nem lenne állat. Ezt a logikát nem értem.

2014. jún. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Singham ***** válasza:
14%
Annyi jelentősége van pusztán, hogy el tud dicsekedni vele a barátainak. Más nincs.
2014. jún. 24. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Van jelentősége. Becslések szerint a Földön mintegy 600millió vegetáriánus ember él. Csak gondoljatok bele, mi lenne, ha ők holnaptól mindannyian újra ennének húst. Hány ezer új állattartó telep, és vágóhíd építését és hány milliárd állat szenvedésé és halálát jelentené ez? Szerintem teljesen mindegy, milyen okból nem eszik valaki húst, tejet vagy tojást; vagy miért eszik csak ritkán ezekből. De mivel sokan teszik ezt, ezért komoly hatása van a kínálat alakulására, tehát nem tenyésztenek, hízlalnak annyival több állatot.
2014. jún. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Singham ***** válasza:
0%
Ugyan kérlek, nem nagyon látod át a dolgokat. Semmivel se épülne több vágóhíd, húsfeldolgozó üzem, stb. Tudod, azt a sok húst, amit előállítanak nem tudják mindet eladni. Kutyakaját meg ezeket csinálnak végül belőle. Olyan sok a fölösleg, hogyha nem lennének többet vegák akkor se változna semmi se.
2014. júl. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az állateledelek nem az eladatlan húsmennyiségből készülnek. Nem színhúsból, hanem "vágóhídi hulladékból", belsőségekből, belekből, bőrből, csontpépből és vérből. Ki kell hogy ábrándítsalak.
2014. júl. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Singham ***** válasza:
5%
Jaj, te el is hiszed? :D Egyszerűen lepapírozzák és kész. :D Meglepődnél, hogy mi volt sok étel előtte mielőtt megkapta a címkét. :D
2014. júl. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Van jelentősége. Szerintem már egy élet megmentése is számít. És nagyon sok vega és vegán van, egyre több. Nemrég olvastam, hogy egy átlagos húsevő ember miatt évente kb. 60 állatot ölnek meg. Az már nagyon sok. És én úgy gondolom, ha én nem tudnék megölni egy csirkét, akkor nem kérek meg egy hentest sem, hogy helyettem megtegye. Van elég más táplálék, nem kell húst ennünk, de még vegánként is élhetünk egészségesen. De ha egyetlen állatot sem mentenénk meg, akkor is vega lennék, mert jobb a lelkiismeretem.
2014. júl. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Singham ***** válasza:
3%

Mint írtam hiába leszel Vega, ugyanúgy levágják azt az állat mennyiséget, amit te nem eszel meg, csak máshova adják el. :) Ezt a vega az egészséges szöveget meg jó lenne elfelejteni. Az ember minden evő, szűksége van a zsírokra, a fehérjékre, amit rendesen vega életmóddal nem kap meg.

Szóját meg ezeket el ne kezdjétek sorolni, mert azzal még többet árt az ember magának.

2014. júl. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!