Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen magasak az állator...

Miért ilyen magasak az állatorvosi költségek?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom időnként amikor megnézek 1-2 állatorvosi árlistát úgy érzem hogy igazán csak a milliomosok tarthatnak állatot.

A legtöbb helyen csak hogy megnézik az állatot 4-5000Ft és akkor még nem csinált semmit. Akkor tényleg csak ránézésre megmondja hogy mi lehet a baja.

Az egyéb vizsgálatok mint mondjuk egy röntgen vagy vérvétel 10e-től a csillagos égig.

A kezelésekről meg már nem is beszélek... horror...


Bezzeg ha valaki nem viszi rögtön az állatot orvoshoz az állatkínzás.


Az ivartalanítás meg megint katasztrófa. Ez ugye főleg a macskáknál okoz gondot. De nem csoda hogy sokan nem ivartalanítják a macskát mikor 20-25 ezer egy nőstény ivartalanítása.


2014. jún. 26. 21:33
 1/10 anonim válasza:

Tudás, gyakorlat, gépek, eszközök, adó.


Szerinted az emberi gyógyászat mennyibe kerül?

2014. jún. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Magasak? Ne vicceljünk, kórházba mostanság ki vannak írva, hogy mennyibe kerül a te kezelésed. Ahhoz képest még szerények is az összegek.
2014. jún. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kutyának nincs TB. Nézz meg néhány magánrendelői árlistát.
2014. jún. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nézz szét jobban. A mi állatorvosunknál nincs vizit díj, meg is lepődtem, hogy máshol van. Olcsón és jól is dolgozik, benne jobban bízom mint a saját háziorvosomban.
2014. jún. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha a kutyára félretennének havi 6000 Ft-ot, ahogy a TB-re, máris nem okozna gondot egy hébe-hóba, váratlanul jött 10-20 ezres tétel.


Egyébként egyetértek. Tényleg drága. De ez van, ezzel tisztában kell lenni már akkor, amikor az állatot magunkhoz vesszük. Sajnos a beteg állatot nem hatja meg az, hogy a gazdinak nincs pénze. És ehhez az árak a lógyógyászat áraihoz képest pl. nem mások, mint aprópénz... :(

2014. jún. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

Ki kell fogni. Én először egy teljesen gyakorlatlan kóklerhez vittem a cicát, több, mint 10 ezret kért egy szteroid injekcióért, meg be kellett kábítani a macskát, mert ő nem bírt vele. (még a körme is leszakadt szegénynek, miközben menekült előle, vérzett is :( )

A másik doki simán lefogta, megvizsgálta, és adott gyógyszert mindössze 1000 forintért... Ez a különbség.

Egyrészt érthető, mert drága dolgok ezek, másrészt van állatorvos ismerősöm, most vette meg a 4. lakását, pedig nem is "sztárdoki"...

2014. jún. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Imola Ágnes ***** válasza:

Az állatgyógyszerek ára messze magasabb, mint a humán gyógyszerek. Egy fájdalomcsillapító tabletta is a humán változat sokszorosa. Az orvosok kénytelenek ilyen árakkal dolgozni, mert ugye mi elvárjuk, hogy legyen nála pl. ultrahang, de senki nem gondol bele, hogy mennyibe is kerül egy olyan. Valahogy neki is meg kell térüljön a befektetés.

Amúgy sokkal gazdaságosabb azonnal orvoshoz vinni a kutyát, míg megvárni a komplikációkat, mert sokkal többet kell az orvosnál hagyni, és a kutya sem biztos, hogy megmarad. Pl. babézia: az első tünetnél orvoshoz kerülő kutya kap 2 szurit, és mehet haza. A 3-4 nap után orvoshoz kerülő kutya kap 2 szurit, erősítőt, egy halom infúziót. Az sokkal többe kerül majd.

2014. jún. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez tényleg horror amit írsz.

Én a szomszéd városba hordom a cicám, pedig megyeszékhelyen lakom. Ott 3200Ft a vizsgálati díj, nőstény cicámat pedig 6000Ft-ért készülnek ivartalanítani.

Kicsit nézz körül, nem muszáj az első állatorvosnál megmaradnod.


Ha az állatoknak is létezne TB, én fizetném. És itt nem a biztosításokra gondolok, mert az elég kevés dolgot fedez.


És most mondok egy emberi példát:

Közel hat éve szültem az első gyerekemet, akkor a zárójelentés mellé kaptam egy papírt, amin tételesen fel volt sorolva, hogy mi mennyibe került és ha nem lett volna TB-m azt ki is kellett volna perkáznom. A végösszeg kicsit meghaladta az 1,8 millió (!) forintot.

Az egészségügynek a fizetésemből havonta különböző címeken közel 10ezer forintot fizetek, de hogy emberszámba vegyenek és ténylegesen foglalkozzanak velem, el kell mennem magán rendelésre, ahol elég sokat kell fizetnem. Na. Szerintem ez a drága, hogy a semmire fizetek havonta 10-et.

2014. jún. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem sok az, amit tb-re vonnak. Írtad, hogy mennyi volt a szülés pl. Ha valaki mondjuk 18 évesen már dolgozik és maga fizeti a tb-jét, 28 évesen pedig szül, akkor havi 6000 Ft-al számolva csupán 720.000 Ft-ot fizet be (de 10.000 Ft-al számolva is csak egymillókettőt), viszont a szülés ennél jóval többet kerül és akkor még nem számoltuk az élete során esetlegesen fellépő egyéb eü költségeket. Szerintem ez egy fair összeg. Akinek nincsenek százezrei, milliói a bankban, az az állatok esetében sem tud mást tenni, mint havonta egy kisebb összeget félretenni, mert sosem tudni, mikor kell 100.000-ért megműttetni.
2014. jún. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Amras válasza:
Érdemes elolvasni: [link]
2019. nov. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!