Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen féreg volt ez?

Milyen féreg volt ez?

Figyelt kérdés
Egy vödörvízben csalánt 'rohasztottunk' és most néztem, hogy valami kis férgek úszkáltak a víz tetején. Volt nekik egy kb 1,5 cm-es vastagabb test részünk és abból kinőtt egy elég hosszú - az is talán 1,5 cm - farok.

#féreg #vízi féreg
2014. aug. 3. 12:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ebihalra illik leginkább ez a leírás,bár az nehezen kerülhetett oda. Képet tudnál linkelni ?
2014. aug. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
2014. aug. 3. 15:24
 3/11 anonim ***** válasza:
Hmm...ez bizony nem ebihal. Ha nem írtad volna,hogy ekkora meg nem látszott volna a videóban szemes ostorosra(egysejtű állat)tippelnék. Így elnézve talán édesvizi medúza,de azért még mindig érthetetlen,hogy került oda. A víz honnan való ?
2014. aug. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kútvíz. De a medúzának több kis ostora van, nem? :) Arra az egysejtűre jobban hasonlít, amit írtál...
2014. aug. 4. 11:03
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen de ha ez egysejtű akkor valami csernobili sugárfertőzött mutáns állat lehet,mert az igazi szemesostoros alig látható szabad szemmel. Ilyet még nem láttam sose.
2014. aug. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Phű, most már tényleg érdekel milyen élőlény lehet ez ...
2014. aug. 4. 13:33
 7/11 anonim ***** válasza:
De amúgy megvannak még vagy már kiöntötted őket ? Csakmert akkor elvihetnéd egy szakértőhöz,hogy azonosítsa. Lehetséges,hogy új fajt fedeztél fel :D. Ha tényleg egy fertőzött egysejtű akkor reménykedjünk,hogy nem a környékbeli vízzel van baj.
2014. aug. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Megvannak még, csak kitudja még meddig élnek. Már így is több halott lebeg a vízen, mint amennyi él.


Nem lehet, hogy van rá valami egyszerű magyarázat, nem akarok azért szakembert felkeresni és utazni, mert egy 'hétköznapi' állat van a vödörben. Persze nem tudom te mennyire vagy otthon a témában, mert ha nagyon és nem láttál még ilyet, akkor bocs, nyilván nem hétköznapi állat, és valóban érdemes lenne felkeresni valakit... :) Vagy csak szimplán a videót elküldeni valami szakembernek az interneten, nem tudsz esetleg valakit?

2014. aug. 4. 15:04
 9/11 anonim ***** válasza:
Sajna nem ismerek szakértőt. Egyébként én úgy gondolom otthon vagyok az ilyen viziállatok azonosításában,de ez kifogott rajtam. De egy-két embernek megmutatom a videót,hátha van valaki aki látott már ilyen izét. Egyszer volt valami jászsági faluban,hogy a katonalegyek(darázsnak kinéző légy)lárvái jelentek meg tömegesen és az emberek nem tudták mire vélni őket. A 4 centis fekete lárvákat akik egy csótány szívósságával vetekednek(tömény hipóban úsztak)egyesek földönkívülinek vélték(és egyébként vízben élnek csak a sok eső miatt jöttek elő). Kicsit ők is hasonlítanak a mi "mutánsainkra" csak ők feketék és más farkuk van a képek alapján. Ebből kiindulva mégis lehet,hogy egy "hétköznapi" állattal van dolgunk,csak ritkán bukkan fel.
2014. aug. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Közben beírtam googleba 'vízi lárva', eddig rengetegféleképpen próbáltam rákeresni googlen hátha találok valamit, de nem jártam sikerrel, de a vízi lárva kifejezéssel megtaláltam őt! :D Ha minden igaz, akkor a herelégy lárvája, bár eddig azt se tudtam, hogy van olyan, hogy herelégy... Na mindegy, de nem kell szakember.
2014. aug. 4. 15:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!