Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan kell tartani a madárpók...

Hogyan kell tartani a madárpókokat?

Figyelt kérdés

Hali, madárpókot szeretnék tartani és ezzel kapcsolatban szeretnék feltenni pár kérdést. Terráriumom > 100x40x60.

Lehet egyszerre több pókot is tartani egy terráriumban? Van fiú pók és lány pók, vagy ezek egyneműek? Ha egy fiú és egy lány pókot tartok együtt akkor szaporodnak? Ha igen, akkor milyen sűrűn? Mit esznek a madárpókok? Meddig él egy madárpók? Szoktak pókhálót szőni, amin esetleg kimászhatnak a terráriumból? Tudnak ugrani? Mennyi idő alatt érik el kifejlett nagyságukat? Nem kifejlett példányt, hanem kis pókot/pókokat(ha lehet őket együtt tartani), vennék. Hol lehet kis madárpókot venni? A kis madárpókot mivel etessem? Mennyire mérgező a madárpókok szőre, tehát kézbe lehet e venni, vagy inkább nem... Hogyan rendezzem be a terráriumot, hogy jól érezze magát? És az utolsó kérdésem az lenne, hogy átlagosan mennyibe kerül egy kis madárpók :)

Köszönöm szépen, hogy elolvastátok.. és tudom, hogy sok hülye kérdést tettem, de remélem, hogy lesz majd aki meg tudja őket válaszolni :) Várom az értelmes válaszokat :) Köszönöm :)


2010. jan. 15. 20:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Egy pókot tarts a terráriumban! Azt hogy fiu e vagy lány,ránézésre nem lehet megmondani, az utolsó vedlésekkor derülnek kis,potroh mérettől függően.Ha nagyobb akkor hím,ha kisebb akkor nőstény.Szaporításhoz nem értek,de ne vágj bele csak ugy!Enyémnek adok lisztkukac lárvát,szöcskét de enyém már 3 éves!Ha kisebb akkor adhatsz neki molylepkét.Rendesen hálót nem tud szőni, minimálisat csak amit a talajszinten rak "le" ezzel érzékeli a rovart.Nem ezzel fogja az áldozatát,nincs szüksége hálóra.A terrárium teteje vagy oldala attól függ milyen típús mindg legyen zárva,mert igen,kimászhat.De persze legyen rajta szellőző.Ugrani minimálisat tudnak,enyém pl elég szépet :) Kézbeveheted ha hozzászoktattad,de ha nem akkot ijedtségében ledörzsölheti hátsó lábaival a potroháról a szőrt ami légzési nehézséget okoz és irritálja a bőröd. Én 700 ft ért vettem az én bébipókomat.Állatkereskedésekben tudsz hozzájutni. De kérlek mielőtt veszel egyet is..olvass nagyon sokat erről a témával kapcsolatban,ugy érzem még nem készültél fel egy pók gondozására, de érts félre nem bántani akarlak, anno én se tudtam semmit rőluk.De gondolom a legjobban szeretnéd majd a pókodnak,a legjobb körülményeket kell neki biztosítanod.Sok gond van ám velük is,olvasgass még sokat és megtudsz mindnet! Sok sikert!
2010. jan. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ :) felpontoztalak :) hát igen, még kezdő volnék :/ nem is most akartam még megvenni :) csak infókat gyűjtök még :) természetesen a legjobban szeretném nyújtani neki, nem szeretném kínozni... lenne még egy pár kérdésem, ezek is hülye kérdések lesznek :S csak kíváncsi vagyok ilyen dolgokra :S

PL: Azt olvastam, hogy a terráriumot évente 1-2szer kell tisztítani, akkor az azt jelenti, hogy nem büdösek a pókok igaz? Vagy van valamilyen szaguk azért? A terráriumot megvilágítsam neonnal? Vagy jobban szeretik a természetes fényt? Olvastam, hogy 28 C körüli hőmérséklet kéne nekik nappal, ha meg lehet világítani neonnal, akkor azt neonnal is el lehet érni, vagy van valamilyen spéci fűtő felszerelés? :) A páratartalmat, hogy tudom 75% körül tartani? Elég ha vizet bespriccelek néha? Bocsi a hülye kérdésekért, de ha ezeket az állatkereskedésben kérdezném meg akkor... értitek :S Nem szeretnék úgy odamenni, mint egy kezdő, szval szeretném, hogy azért legyen vmi fogalmam róla :) Köszönöm az értelmes válaszokat ismét :) Ha még vmi hülye kérdés eszembejut még írok, köszi :) am 21/F

2010. jan. 16. 06:00
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, évente 1-2-3 szor ajánlják kipucolni, de nem azért mert büdös, hanem mert az én pókom pl nem minden részét fogyasztja el a kukacnak..kiszippantja a bőréből ugymond.És az ott marad,és elkezd bomlani stb.De nem büdös egyátalán,sőt.Szaga sincs.Nekem egyszer szétposszantott egy szöcskét a terrárium üvegén..na szép látvány volt,de le kellet tisztítani.Az állatkereskedésben úgyis elmondják,hogy a választott fajtád mit szeret,fényt,párát stb. ha nem mondja el,kérdezz rá nyugodtan ha nem tudja akkor jegyezd meg a fajtáját a póknak és neten találsz minden félét róla.Az is elég ha bepermetetzel neki vizet,azt ajánlják,hogy az itatója köré mindig..az a terület legyen nedves.

Nem hülyék a kérdéseid, én szívesen válaszolok ha valami nem tiszta ;) 21/l

2010. jan. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :) először még úgyis berendezem a terráriumot, megnézem h h tartja a hőmérsékletet stb :) és ha minden rendben van, akkor nekiállok körülnézegetni :) Ha lenne még valami hülye kérdésem akkor majd még leírom :) vagy írok privát e-mailt :) köszi szépen még1szer :)
2010. jan. 17. 17:20
 5/5 anonim ***** válasza:
okés írhatsz privátba is! mindkét választ én írtam! Sok sikert! szia
2010. jan. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!