Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek lehetséges a...

Szerintetek lehetséges a fajok keveredése? Például kutya és róka?

Figyelt kérdés
2014. júl. 12. 10:28
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Genetikai állományuk majdnem egyforma, de az a majdnem akkora különbséget hordoz, hogy a kereszteződés nem lehetséges.
2014. júl. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Jó kérdés.

Akár lehetséges is lehet, hiszen észak-amerikában a prérifarkas és a szürke farkas keveredett, szaporodni képes utódokat hoztak létre, így kialakult egy nagyobb méretű prérifarkas alfaj.

A ló és a szamár is tud közös utódot létrehozni, vagy akár a tigris és az oroszlán, stb... ezek azonban általában sterilek (szaporodni nem tudnak).

Én úgy tudom létezik kutya/róka hibrid.

2014. júl. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én találkoztam olyan állattal, azért kérdezem hogy igaz lehet e
2014. júl. 12. 11:07
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

[link]


Rókával nem, eltérő a kromoszómaszámuk, a kutyaféléken belül más nembe tartoznak. Ahogy a link is írja, a Canis nemen belül lehetségesek hibridek, tehát kutya, aranysakál, farkas, prérifarkas, etióp farkas és dingó képesek lehetnek keveredni, de más nemhez tartozó kutyafélékkel (róka, hiénakutya, nyestkutya, fennec) nem.

2014. júl. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
hát nemtudom honnan szalajtották azt a kutyust, de aztán el is pusztult mert valami baj volt a keveredésével kapcsolatban, szóval kitudja :D
2014. júl. 13. 01:10
 6/6 anonim ***** válasza:
szerintem tudnak közösülni, de onnan már csak egy kis lépés a degeneráltság a belterjesség és a redneck kutyarókák akik délamerikán élnek és mindig elmennek a nascarra
2015. febr. 23. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!