Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hol lehet feljelentést tenni?

Hol lehet feljelentést tenni?

Figyelt kérdés

A mai nap tanúja voltam egy -szerintem- állatkínzásnak.Az ablakból láttam ahogy a szomszéd a két kutyáját kilöveti.Az egyik kutyát kb. egy éve hozta a másikat meg kb. a nyáron.Fel szeretném jelenteni-ha ez tényleg állatkínzásnak minősül-,de nem tudom hogy hova kell ezzel fordulni,és mik az eljárások ilyenkor.Aki tud légyszi segítsen, had bűnhődjön az a szemét!(őt kéne kilőni!!)

Előre is köszönöm a válaszokat!(L/18)


2010. jan. 16. 13:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez durva,hogy képzeli bárki is hogy megöl egy állatot?!Rendőrségen lehet feljelentést tenni de nem fognak túl sok mindent csinálni!Az ilyet el kell rabolni és feldarabolni nagyon lassan hogy fájjon neki!
2010. jan. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

a helyi jegyzőnél kell bejelenteni!

2 év szabadságvesztéssel, közmunkával vagy pénzbirsággal sújtható.

Remélhetőleg kap büntetést...

igazából az ilyennel az ősi, szemet szemért fogat fogért büntetés való!!


apukám is jegyző, neki is tettek bejelentést h megverte vki a kutyáját úgy h betörött a feje... még nem tom mi lesz ezzel az emberrel, de remélem bezárják...

2010. jan. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
4%

Ez miért állatkínzás?

A vadászok így ölik az erdőben az állatokat.

Semmit nem tudunk miért lövette ki. Beteg volt, nem tudja tovább tartani.

Jobb lett volna ha kiviszi a határba, vagy valami forgalmas út mellé és ott döglik éhen szomjan, vagy gázolják halálra?

2010. jan. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Talán azért állatkínzás, mert úgy tudom ilyet nem lehetne.A vadállatok azok más esetek-bár annak is ellene vagyok-,,élelem szerzés" céljából lövik le őket-bár szerintem egyik vadász sem áll úgy anyagilag, hogy vadásznia kellene az élelemért- meg hogy ne rongálják meg a veteményeket.És nem, nem lett volna jobb ha valahova kidobja őket, el kellett volna vinnie őket a menhelyre, mert ugyanis ahol én lakok van menhely, vagy ha nem tudná esetleg elvinni akkor kért volna meg engem és bevittem volna szívesen.És mivel a szomszédja vagyok igen jól tudom, hogy semmi bajuk sem volt a kutyáknak és nem áll ő se úgy ayagilag, hogy ne tudná őket tovább tartani.Egyszerűen megunta őket, meg lusta volt megjavítani a kerítést, hogy ne szökjenek meg a kutyák.Na, talán ezért állatkínzás.
2010. jan. 16. 14:19
 5/15 anonim ***** válasza:
23%

Tehát akkor jól értem, nem tudta biztosítani a kutyák számára a megfelelő körülményeket, ezért lelövette őket?

Ez még továbbra sem állatkínzás.


Biztos jó ötlet a szomszédot feljelentgetni, haragoskodni, bíróságra járkálni?

Gondolom megviselt, de rossz szomszédság jobban megfogja viselni az egész családodat évekre, évtizedekre.


Ha kihívja az állatorvost, az is elaltatja megfelelő díjazásért, és nem vagyok meggyőzve, hogy az szebb halál, mint a golyó.

2010. jan. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
11%

Még annyit, a disznót nyakon szúrják, a csirkének elvágják a torkát, a pontynak beszakítják a fejét, és igen kutyát macskát elaltatják, vagy lelövik.


Ha felkötötte volna, az lett volna állatkínzás, mert szükségtelenül sokat szenvedett volna.

2010. jan. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
hát talán az hogy elalszom, és nem kelek fel többet jobban esne, minthogy eltalálna egy golyó:S
2010. jan. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
egy ilyen szomszéddal én sem lennék puszipajtás:S
2010. jan. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%
a vadászokat hülyeség volt ide keverni... talán, ha olvasgatnál a vadgazdálkodásról...:S szánalmas lehet a szomszédod, jó kívánságaim add át neki:S
2010. jan. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Az elaltatásról keveset tudok, de az USAban alkalmazott méreginjekció is aggályos. Ott az elítélteknek adnak 3 különbözőt, hogy tényleg ne szenvedjen, de kutatások kimutatták, hogy attól, hogy a teste nem szenved, az agya az utolsó percekben is tiszta és pánikba van esve pl. a lebénult tüdőtől, stb.
2010. jan. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!