Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék ellene?

Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

A szomszéd kiskutyája egész álló nap ugat, mert egyedül van. Én meg már sík ideg vagyok tőle (mert olyan mintha a szomszéd szobában ugatna). Azért vagyok itthon, mert sokat kell pihennem, első babámat várom. De így már fent vagyok fél 6-kor, és egész nap egy szemhunyásnyit sem tudok aludni.

Hozzáteszem nekünk is volt kutyánk, mi úgy alakítottuk a munkarendünket, hogy 4-6 óránál tovább sosem maradt egyedül, rendesen sétáltattuk és elvolt egész nap a játékaival.


2010. jan. 19. 08:30
 1/7 anonim ***** válasza:
beszélj a szomszéddal. mi mást tehetnél??:)
2010. jan. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek csak a kromrumiszum vezethet valahova, mivel saját birtokánál van és csak 1 darab ezért fel sem tudod jelenteni csendháboritásért sem mert jogosan ugat szabad neki.
2010. jan. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Gondolom nem gondozzák megfelelően, nem foglalkoznak vele.Először próbálj meg beszélni a szomszéddal, ha vele nem lehet dűlőre jutni, akkor fordulhatsz az állatvédőkhöz, már csak azért is, mert a kiskutya számára sem élet ez így.
2010. jan. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A "kedves" szomszéddal már beszéltem, tegnap épp azért, mert amikor jöttem haza az orvostól, akkor láttam, hogy ki van zárva az erkélyre a kiskutya. Nos, azért reggel fél hattól délután 4-5 óráig elég durva, ráadásul tegnap elég hideg volt és esett a hó. Hát mondjuk úgy, hogy az ilyesfajta problémáimat pont lesz@rja. Egyszerűen nem lehet vele dűlőre jutni.
2010. jan. 19. 09:05
 5/7 anonim ***** válasza:
65%

De amúgy ne haragudj meg, Kérdező, de amíg nem voltál várandós ergo nem voltál otthon, addig nem zavart? Most meg hirtelen zavarni kezdett, csupán azért, mert egész nap otthon vagy? Vagy ez most hogy van? Mert ha eddig jól megvoltatok így, most meg hirtelen zavarni kezdett a kutya, akkor ez, hát hogy is mondjam. Akkor valahol a szomszédodat is megértem. Persze én is falra másznék, ha egész nap ezt kéne hallgatnom és Téged is megértelek, de kicsit furcsa, hogy csak most, hogy várandós lettél és otthon vagy, csak most zavar ez Téged.

(Miért mindig a kismamák pécézik ki a kutyákat?)

Ez a kiskutya valószínűleg el van hanyagolva, nem törődnek vele rendesen, unatkozik vagy ún. szeparációs stressz miatt nem bírja elviselni a gazdái távollétét. Erről a gazdák tehetnek. Ha ők nem foglalkoznak vele, Te sem fogod tudni meggyőzni őket arról, hogy fárasszák ki és neveljék. :S De ha úgyis egész nap otthon vagy, nem lehetne megoldani, hogy átvidd magadhoz a kutyust és foglalkozz vele, míg ők távol vannak? Legalább nem lenne egyedül a kutya. Bár ehhez jóban kéne velük lenni, a kutyákat nagyon kell szeretni és nem szabad azt hinni, hogy egy kis kutyaszőr veszélyt jelenthet a terhességedre. Csak egy tipp volt, mert jobb ötletem nincs a helyzet megoldására. Ha feljelented, ő mondhatja azt, hogy a kutya a házat őrzi és azért ugat és ebbe szerintem nem lehet jogilag belekötni, mivel nem 24 órában acsarkodik.

A nagymamám hasonló helyzetben van, nem tud mit csinálni, megszokta. Az ő szomszédja is mondhatná, hogy minden hajnalban arra kel, hogy a kakasunk kerek 1 órán át kukorékol, meg napközben is rájön és akkor órákig csinálja. :) Egymás mellett élünk, nem tanyán, valamilyen szinten alkalmazkodni kell. Engem is sok minden zavar a bérházban, pl. hogy a szomszédom gyerekei reggel 7-től este 10-ig a belső udvaron visítoznak és játszanak, nem lehet tőlük sem pihenni. De megszoktam. Ha nem bírom elviselni, nem kell szomszédok mellett lakni. Biztos őket is zavarja egy-két dolog, de nem tanyán lakunk, így alkalmazkodni kell.

2010. jan. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Amikor nem voltam várandós, akkor is zavart. Akkor nem hallgattam egész nap az ugatását, viszont az nagyon zavart, hogy télen-nyáron a kiskutya ki volt zárva az erkélyre. Azt egy kutyatartó se mondja nekem, hogy ez normális hozzáállás. Az is fel lett nekik ajánlva, hogy szívesen vigyázunk a kutyusra, amíg nincsenek otthon, de még ő volt felháborodva, hogy mit képzelek. Kutyaszőr??? Egy rosszcsont cicával osztom meg az otthonom, eddig sem zavart, most sem zavar. Ugyanúgy kefélem a szőrét, takarítom az almot.
2010. jan. 20. 08:49
 7/7 anonim ***** válasza:
37%
Nem lenne egyszerübb inkább a gyerekedel foglalkozni és nem gonoszságokba törni a fejed (de legalább törnéd a fejed és nem itt kérdeznél ilyet hogy mit lehet vele tenni "vaj mit" beszélj vele ha meg nem lehet akor ezt van nemtud ellene semmi legálisat tenni ) milyen gyerek lesz igy belöle a nevelésed allat uristen :/ ?
2010. jan. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!