Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi baja lehet a nyuszimnak?

Mi baja lehet a nyuszimnak?

Figyelt kérdés
Egy Toy nyusziról van szó, lassan 1 éves, elmentem iskolába addig anyukám kiengedte adott neki enni (csak félig ette meg) adtam neki vizet, nem kívánja nagyon, nem iszik! Anya szerint hasmenése fa fura hangokat hallott nem mozog csak él és kész, görcsölhet a hasa? :(

2014. okt. 9. 14:43
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Mi az a beállás valaki magyarázza el! :(
2014. okt. 10. 07:08
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem beállás, hanem bélleállás. Leáll az emésztőrendszere, mert nem eteted jól, és belepusztul. Néha napokig szenvednek, néha pár óra alatt elviszi őket.
2014. okt. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
A fogával nem a ketrecrágás miatt van baj, hanem azért, mert nem kap szénát. Meg lehet, hogy keverék, és eleve foghibával született. Ezért kell tenyésztőnél venni, és nem jófogáson, meg kereskedésben.
2014. okt. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Meghalt :'(
2014. okt. 10. 14:33
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsétlen nyúl! :( Kérlek, mielőtt nem olvastál utána a helyes nyúltartásnak, NE LEGYEN NYULAD! Csak megint kinyírnád!
2014. okt. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Kár, mert ha időben megfelelő ellátást kap, akkor túlélte volna. Most legalább jó helyen van.

Mielőtt új állatod lesz, kérlek nézz utána alaposan a tartásnak, ellátásnak, hogy ne járj így. Én anno fél évig csak tanultam a nyuszikról, mielőtt megvettem, és még most is találok új infót, pedig másfél éves a nyuszim.

2014. okt. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"Meghalt :'("

Gratulálok :'(

2014. okt. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Schibo ***** válasza:

Szegény állatka :(

Teljesen rosszul tartottátok. A nyuszi fő tápláléka a széna. Ez koptatja a fogát és cellulóz van benne, ami kell az emésztéséhez. Ha semmi mást nem adsz neki csak vizet és szénát, akkor tartod jól. Azért volt nagy a hasa, mert nem jutott cellulózhoz, ezért a káros baktériumok elszaporodtak a beleiben és ettől felpuffadt. Az a csoda, hogy egyáltalán ennyi ideig bírta. Szegény biztos küzdött, hogy ennyi ideig kitartott. :,(

2014. okt. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!