Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kb. mennyit eszik naponta egy őz?

Kb. mennyit eszik naponta egy őz?

Figyelt kérdés
Szeretném őket etetni, de a család szerint rengeteget esznek és nem bírnánk őket eltartani. (Így marad nekik az, amit találnak). Arra gondoltam vehetnék nekik szénát, szalmát, esetleg kukoricát, búzát...
2010. jan. 24. 15:22
 1/5 anonim ***** válasza:
otthon tartasz őzet?????
2010. jan. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem napi 6-8 kg széna + kevés lucerna + 1 kg kukorica elég neki. De a helyi erdész pontosabban meg tudja mondani!
2010. jan. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

40 dkg szárazanyagtartalom

5 dkg emészt­he­tõ fe­hér­je

és 280 ke­mé­nyí­tõ­egy­ség


Szénát naponta max 20 g-ot vesz fel

Cukorrépát/almát/takarmányrépát/burgonyát aprítva szívesebben veszi fel.

Kb napi 1,3-1,5 kg-al kell számolnak télire, ha vadtakarmányozásról van szó.

2010. jan. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ha itthon tartanék őzet, akkor nyilván már etetném is őket...

Az a helyzet, hogy ahol lakom ott nem messze van egy erdő és ki szoktak jönni a mezőre "legelni". Gondoltam, hogy szívesen segítenék nekik az élelemszerzésben. Igaz legalább 21-en vannak, ami tényleg nem lenne kevés :( A madarak is rengeteget esznek, de őket is imádom.

Hát ezen még elgondolkozom, mert tényleg nem kis mennyiség ez...és gondolom ha ideszoknának, akkor mindig etetni kellene őket, nincs olyan, hogy egy nap kimarad, márpedig ennyi mindent mindig beszerezni (főleg kocsi nélkül) nem egyszerű.

Köszönöm a válaszokat!

2010. jan. 24. 16:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Amennyi jól esik neki,pontos adatot nem tudok :S
2010. jan. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!