Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek az állatok szégyel...

Szerintetek az állatok szégyellik magukat, ha például elesnek?

Figyelt kérdés

Azt már észrevettem, hogy ha kinevetjük őket, akkor elsomfordálnak vagy bedühödnek (ebből valamiféle szégyenérzetet következtetek), de amikor mondjuk ugranak, de elszámítják magukat és elesnek, vagy amikor futás közben megbotlanak, akkor hogy érezhetik magukat?

Az emberek valamiért elszégyellik magukat ilyenkor, de akkor ők is? Ha igen, akkor lehet, hogy amiatt, mert így gyengének tűnhetnek, és csökkennek az esélyeik a párosodásra?


2010. jan. 25. 20:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%
Nem hiszem hogy az állatok tudnák magukat szégyelni, mondjuk a legfejlettebek talán. Nem nézem le az állatokat, mindennél jobban szeretem őket, de nem akasztok rájuk emberi tulajdonságokat. Legfeljebb a hangodból kitalálják hogy mi vam és azért viselkednek úgy mintha szégyellnék magukat.
2010. jan. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Szerintem nem szégyenlik, mert ezt így nem tudják felfogni, hogy "hú ez de gáz volt". Ha kineveted őket, azért viselkednek furcsán, mert látják, hogy ettől te "boldog" lettél, és kinevetted, amit ő csinált. Viszont ha elesnek, általában azon nem nevetsz:)
2010. jan. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
67%
Az én kutyámnál azt figyeltem meg, hogy akkor szégyelli magát, ha hányt. Olyan aranyos olyankor, olyan bűntudattal tud nézni. :) De ha elesik, akkor mintha mi sem történt volna, fölpattan és megy tovább. :D
2010. jan. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
De abban egyetértek, hogy csak az emberek ruházzák fel őket emberi tulajdonságokkal. Nem tudom, a hányásnál mit jelent az a nézés, de talán a kutyák nem éreznek szégyent szerintem, nem tudom.
2010. jan. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
49%
hát... amikor az én kutyimnak hasmenése volt, mire hazaértem, tele volt a lakás kakival, és ő nagyon szégyelte magát:((( merthát ugye szobatiszta, csak nem tudta visszatartani... azóta sem láttam azt a nézést, csak akkor... szóval szerintem szégyelte, hogy bekakilt.. imádom:)
2010. jan. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Én konkrét példákat tudok, ezért jutott eszembe ez a kérdés..például egyszer megnyírtuk a kutyánkat, de túl rövidre, szóval nagyon viccesen nézett ki, mi pedig jól kinevettük, szegény meg behúzódott a szék alá és egy csomó ideig ott gubbasztott 'szégyenében'. (Nem a nyírástól félt, vagy ilyesmi, ahhoz hozzá volt szokva.)

A másik példa pedig a macskám, aki mindig azzal próbálkozik, hogy elkapja a lábam, amit én egy mozdulattal elhárítok.Ilyenkor dühös lesz, félrevonul, látszik rajta, hogy valamit forral, és pár perc múlva újra, erőteljesebben próbálkozik az előbbi kudarc után.

2010. jan. 25. 20:19
 7/21 anonim ***** válasza:
49%
Enyém is el szokta szégyelni magát ha behány :D
2010. jan. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
48%

Nem szégyelli mgaát, hanem tudja hogy rosszat csinál, és fél hogy kikap. Úgy mint a hasmenésnél is,ilyen egyszerű. A nevetést pedig nem tudja mire vélni,és ráadásul a szőre is furcsa neki biztos azért bújt el...

A macska meg... Nos hát a természetben is ideges lesz az állat ha "éhen marad" és alap, hogy újból próbálkozik.

2010. jan. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
49%
Régen volt egy macskám,a kutyám megölte egyik éjszaka. Reggel mentem ki. A kutyám feküdt,de nem jött oda üdvözölni,mint más reggeleken,csak feküdt és a fején voltak a mancsi,mintha takarni akarná a fejét. Akkor szokta ezt csinálni,mikor rosszat csinált.Kérdeztem is tőle,hogy mi a baj,hiszen nem csináltál semmi rosszat.Utána odavezetett a macskához,akit elég csúnyán elintézett! Igen is tudják szégyellni magukat,de nem elesésnél vagy ilyesmi,hanem ha rosszat tesznek!!!
2010. jan. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz megmondani, de a szégyenérzet egy evolúció során kialakult mechanizmus, aminek a közösségben van szerepe, és mivel a kutyák falkában élnek, ilyesminek náluk is lehet jelentősége. Szerintem valami hasonlót lehet, hogy éreznek.
2010. jan. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!