Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek az állatok szégyel...

Szerintetek az állatok szégyellik magukat, ha például elesnek?

Figyelt kérdés

Azt már észrevettem, hogy ha kinevetjük őket, akkor elsomfordálnak vagy bedühödnek (ebből valamiféle szégyenérzetet következtetek), de amikor mondjuk ugranak, de elszámítják magukat és elesnek, vagy amikor futás közben megbotlanak, akkor hogy érezhetik magukat?

Az emberek valamiért elszégyellik magukat ilyenkor, de akkor ők is? Ha igen, akkor lehet, hogy amiatt, mert így gyengének tűnhetnek, és csökkennek az esélyeik a párosodásra?


2010. jan. 25. 20:04
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Most, hogy írod, Kérdező, az enyém is ilyen nyírás után. :D Úgy viselkedik, mintha meg lett volna alázva azzal, hogy le lett nyírva a szőre. :D
2010. jan. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Nem tudomm...

De az én kutyám néha elég fura dolgokat művel:D

Ő kb 60%-ban süket (nem tetteti, sajnos) és gyakran van úgy hogy rosszul hallja a másik kutyám "riadóztatását" és pont az udvar másik végébe szalad ugatni. Ilyenkor elég látványosan összezavarodik, kicsit úgy tesz mintha direkt ide akart volna jönni(kitartóan nézelődik mintha tényleg lenne vmi érdekes dolog, de csak ha mi is látjuk:) majd átsettenkedik a helyes oldalra és beszáll az ugatásba.

Amikor pedig előszőr turázott velünk a hegyekben, lefelémenet nem tetszett neki, hogy a feneke magasabban van mint a feje, ezért tolatva indult el:) Persze mindenki aki csak látta dölt a röhögéstől. Szegény kutyi feje elég szegyenkezőnek tünt:D

Ha pedig hirtelen ébresztem fel, olyan kómás tud lenni az álmosságtól hogy a saját lábában is elbotlik - érdekes módon ez csak akkor "zavarja" ha idegenek is látják.

Viszont nem hiszem hogy mindez olyan "szégyenkezés" lenne mint nálunk, embereknél de az biztos hogy ők is meg tudnak lepődni saját magukon.

2010. jan. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
74%
Fura hogy ezt még nem írta senki, de az én kan kutyám amikor "ott" tisztálkodik a nyelvével, mindig figyeli h nézem e. Ezért ilyenkor mindig elfordulok, mert ahogy odanézek, rögtön abbahaggya és tényleg olyan mintha szégyenkezne. Pedig ebbe nincs mit szégyelleni hiszen ők így tisztálkodnak, persze ha a gazdi nem fürdeti meg őket!
2010. jan. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%
20:26 el kell, hogy keserítselek, az én kutyám soha nem kapott ki, pláne ilyenért, hogy bekakilt... nem ütöm vágom a kutyám, nem is fél tölem.. szobatisztaságra se úgy tanítottam, hogy belenyomkodtam az orrát, vagy elvertem mert bekakilt... hidd el, szégyelte magát
2010. jan. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
50%
Már elnézést én ilyet nem mondtam, de ha hülyének tartod a kutyád hogy nem tudja hogy rosszat csinált azért mert rendesen tanítottad az a te bajod... Akkor mindjárt ember lesz belőle nem? Hát miért is kezeljük kutyáként, sokkal egyszerűbb emberi viselkedést ráaggatni...
2010. jan. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%

"Nem szégyelli mgaát, hanem tudja hogy rosszat csinál, és fél hogy kikap. Úgy mint a hasmenésnél is,ilyen egyszerű." akkor mit mondtál?

nem a kutyám tartom hülyének...

2010. jan. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
de ha hülyének tartod a kutyád hogy nem tudja hogy rosszat csinált ???? ez mi? mi rosszat csinált azzal, hogy nem volt kivel lemennie és befosott??? te vissza tudod tartani? jó neked...
2010. jan. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
50%
Azt mondtam, a kutya tudja, hogy nem szabad bent csinálni a dolgát. Mégis muszáj volt neki (ő azt nem érti meg hogyha beteg vagy nem tud kimenni akkor az mentesíti őt), mégis besikerül neki, hát ideges lesz, mert tudja hogy nem kéne. A kikap szót akkor képzeld idézőjelbe, bár hozzátenném hogy a kutya nem hal bele ha rászólunk sőt időnként és jellemére méretezve egy taslitól sem, és azt sem tudja hogy a kutya hogy őt csak akkor szabad büntetni ha rajtakpjuk... Értelemszerű hogy szokatlan dolog történik ezért ideges lesz, ez nem szégellősség. Az én kutyám egyszer bepisilt mert nem tudtam hazajönni, és nem volt ideges amikor megláttam, akkor ő egy gátlástalan "bűnöző" aki mindenkin átgázol? Hát nem, csak kutya. Nagyra tartom őket, sokkal nagyobbra mint bárki mást, de attól még kutyák, egyes dolgokra nem képesek, az amit te annak láttál valójában más (mint ahogy pl a kutya nem féltékeny hanem dominanciaproblémái vannak, a macska nem gonosz, önző érdekállat, csak makcsa és nem szokot hozzánk annyira mint a kutya).
2010. jan. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
50%
A kutya nem tudja hogy ő mikor nem tehet arról hogy bekakilt... Nem tudja hogy ha beteg vagy mi késtünk el akkor ő nem hibás, ő csak azt tudja hogy olyat tett amit máshol kéne...
2010. jan. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezen már én is sokat gondolkodtam.A macskámnak fedeles wcje van,egyedül a billenőajtón lehet belátni,de ha meglátja hogy akárki is nézi amikor ő benn van elkezd hangosan nyávogni,mintha azt mondaná "bazz nézz már máshova,minek bámulsz?" :D Nem tudom hogy tudják-e szégyellni vagy kellemetlen helyzetben érezni magukat,de néha elég vicces pofákat tudnak vágni,amiből arra lehet következtetni hogy van szégyenérzetük :)
2010. jan. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!