Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni a patkányokkal...

Mit lehet tenni a patkányokkal? Kutyát nem bátja?!

Figyelt kérdés

Pár hónapja,amikor a kutyának adtam enni,akkor láttam,hogy van ott valami, de már nem élt az patkány..talán a kutya nyírta ki ?! Azelőtt soha nem láttam és a környéken sem volt jelen.. Ma ismét ott volt egy az sem élt már..

A kutya mellett farakás van ..a szomszédba meg csirkék.. Lehetnek ezek a gondokozók?



2014. nov. 1. 09:35
 1/7 anonim válasza:
Igen igen lehet az a gond, mi is hozattunk fát, és a farakásbol, másztak ki az egerek. A patkányok meg szeretik a csirkéket, a nagyobbik megis fogja, szoval lehet az a gond, de most amugyis ilyen patkányszezon van, szal ne csodálkozz rajta, nálunk is vannak egerek, van hogy a házba is bejönnek sajna.. pedig nálunk sosem volt egér. Javasolni a patkánymérget tudok ajánlani, vagy kérjél valakitől egy macskát és zárt be, az megfogja :) Bár a ha a környezet higénikus, arra nem igen mennek. A kutyát meg nem bántja, ha csak nem egy nagyon pici kutyárol van szo. Remélem segítettem!
2014. nov. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Macska van,de nehéz lenne a farakáshoz bezárni,mert az elég nyitott,mondhatni csak egy tető van felette,meg lazán körbe deszkázva,hogy azért annyi víz ne érje,bográcsozáshoz,sütögetéshez van használva.. De a macska megfogja patkányt,mi kb ugyan akkora, vagy egy kicsit nagyobb?? De se tavaly se azelőtt nm volt ilyen,hogy patkány lett volna..az előző kb 2 hónapja volt,mit először láttam ma meg ismét..szerintem a kutya intézte el,közepes méretű kutya..

Az udvarok rendezettek a környéken ( térkő vagy füves udvar) normálisan kezelt néhol még tartank tyúkot pl mellettünk. De viszont a kertek végében parlag van, oda dobtam ki a patkányt meg az előzőt is. Utólag Arra gondoltam,ha aközelben dobnám ki talán nem jönne több ,ha azt látnák hogy azzal mi van.. De már nem fogom a gazbn keresgélni. Meglepő,mert idáig ilyen sosem volt.

2014. nov. 1. 11:16
 3/7 xeniah válasza:

Hát a macska tutira nem fogná meg a patkányt, nem ugyanaz, mint az egér ;)

Ha a kutyád mellett volt a patkány, akkor biztos, hogy ő nyírta ki, nem kell féltened. Az én kutyám is patkányfogó volt, emiatt volt nyugtunk a patkányoktól.

2014. nov. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sajnos szét kell szedned a farakást. Mert ha ott fészkel, akkor folyamatos lesz az utánpótlás. Vedd magad mellé a kutyát és lássatok neki.
2014. nov. 4. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ma volt ismét egy..ez már a harmadik. Ha eldobom a döglött patkanyt a farakás mögé,akkor az nem tartja távol a többit ? Fölgyújtom az egészet! Esetleg valami írtószer?
2014. nov. 9. 18:58
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem olyan régen kint voltam es valami mozgás láttam,arra gondoltam,hogy a macska,oda sobtam egy követ,de semmi nem történt..egér nem lehetett,mert az kicsi,azt nem lehetett volna látni.. Patkány?! Vagy csak halucináltam,mint moszanság mindig.. Így haladunk lassan nem merek kimenni sem,de meg itthon maradni sem..

A kutyához is oda mentem,mert adtam neki vizet meg enni. A farakás a kutya mellett van ésvan előtte egy ks kerítés,hogy a fátne túrja szét..a kerítés előtt van egy kis kaparás meg sok lábnyom(a)..

Mind a 3 kinyírt patkány a kerítés előtt 1-1,5 m távolságra volt a kutyaház előtt..

Gondolom akutya nyírta ki..de nem akarom a kutyát ilyen álandó harcra ki tenni.

A mérgekem gonoljodtam,hogy oda rakom a farakásra..ott nem tudja a kutya leszedni meg elérni,de ha valahogy ekerül onnan,akár a szél lefújja vagy bármi azt nem akarom,nehogy Kutyának baja legyen.

Olvastam a hanghatású riasztókról,de az is többnyire azt sugallj,hogy nem jó..megazt sem akarom,hogy esetleg kutyát az zavarja és megbolnul tőle..

A testvéremékházában ( ha egyszer készlsz) ottesz kandalló,akkoraz összesfát elfogom tüzeltetni, htha akkor megszűnik ez a gond,mert ilyen sohanem volt,patkányt sem láttam soha eddig és most meg 3 is volt. Kidobálokmindent, ilyen f.sságot is tartogatunk,hogy bontott tégla.. Mindent ki fogok dobni, itt kutyán és mscskán kívül semmilyen állat nem fog megélni.

2014. nov. 9. 19:51
 7/7 anonim ***** válasza:
csapdával, vízbefojtással elfogyasztani őket. nálam tegnap a kutya fogott jó nagy patkányt.
2014. nov. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!