Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek az állatok is...

Szerintetek az állatok is aranyosnak tartják az embert?

Figyelt kérdés
pl a macskám ugyan olyan aranyosnak lát engem, mint én őt?
2014. dec. 4. 20:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%
Nem, az állatoknak nincsenek emberi érzéseik, mint pl. "aranyosnak tartani valakit". Kötődik hozzád, megismer, tud örülni is, ha például enni adsz neki, vagy játszol vele, de felesleges többet belelátni, mint amennyi van.
2014. dec. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
szerintem inkább az anyukájának lát. az enyém jön, és velem alszik, bújik a lábamhoz:)
2014. dec. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem a macska kb egy idegesítő, de néha hasznos lakótársnak lát. Enni adsz neki, meg meleg van, de a frász kiveri ha ölelgeted meg simogatod és csak akkor hagyja magát, ha kedve van. A macska nem olyan mint a kutya, nem te vagy az élete értelme. Egy kutya megzakkan ha magára hagyják és nincs mit csináljon, ha nem lehet a "gazdikkal". A macska pont tojik rá hogy otthon vagy-e, csak legyen mit ennie, ő boldog lesz.

Egy állat nem sietne a segítségedre ha éheznél és fáznál az utcán vagy elütne egy autó, nincs bennük ilyenforma empátia.

2014. dec. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
1#-es pedig vannak az állatoknak is emberi érzéseik. pl egyszer a macskám megsértődött rám, mert az egyik anyamacska az utcában odahozta a kiscicáit az udvarunkba és én játszottam velük. kb egy hétig nem is kommunikált velem utána, ha odamentem hozzá elfordult, meg arrébb ment, és nem kéretőzött be a konyhába se hozzám. nagyon nehezen tudtam kiengesztelni.
2014. dec. 4. 21:41
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Az állatoknak nincsenek emberi érzéseik. Ha ezt a mondatot elolvasod, te is látod, hogy butaság az ellenkezőjét állítanod. Az állatoknak állati, az embereknek emberi érzéseik vannak. Ettől függetlenül persze vannak negatív érzései is, nem értem, miért pont ezt a példát hoztad fel, ez egy teljesen normális jelenség. De ettől a macskád macska marad, nem lesz belőle ember.
2014. dec. 5. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem értem minek teszed fel a kérdést, ha lepontozod a válaszadókat, akik szerint a macskád nem tarthat téged aranyosnak...

(Nem mintha érdekelne a lepontozás)

2014. dec. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

előszöris, egyáltalán nem pontoztam még senkit.

és ha meg nem érdekel minek tetted szóvá egyáltalán?

és gondolom aki lepontozott téged valószínüleg azért tette, mert zavarja, hogy ennyire lenézed az állatokat, hogy nem lehetnek emberi érzéseik. emberi érzések alatt, magasabb rendű érzéseket szokás érteni, amelybe beletartozik a sértődöttség, és az "aranyosnak vélni valamit" is.

2014. dec. 5. 21:37
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem nézem le az állatokat, nagyon is szeretem őket. De ők nem emberek, ennyi. Nincsenek emberi érzéseik, csak ösztöneik.

Nem csak én vagyok lepontozva, hanem a másik válaszoló is, aki hozzám hasonlót írt. Mindegy, ha nem te voltál, akkor bocsánat.

2014. dec. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Viszont előfordul,hogy ha fáj a fejem,vagy másom,odafekszik mellém,és kérdően néz,dörgölőzik,mintha segíteni szeretne.Hogy honnan tudja,nem tudni.És a másik beteg macska mellé is,nyalogatja a beteg fejét;onnan lehet tudni,hogy a másik nem jól van.
2014. dec. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Butaság így elkuloníteni, hogy "emberi érzelmek" meg "állati érzelmek". Ugyanis az ember tettét gondolatait is tobbségében az osztonok irányítják. Például emberként olyan állatokat tartunk aranyosnak, amelyek szuloi, védelmezoi osztoneinkbol erednek. Gondolok itt arra, hogy "duci, puha, kicsi, nagy szeme van, kis esetlen" és pont ez miatt tartunk aranyosnak egy kisbabát is. Ez az érzés megakadályozza, hogy bántsuk saját fajtánk gyermek tagjait. YouTube-on láthatsz pár videót, hogy egy kutya segít a kisgyereknek felállni, visszahozza a játékát, stb... Itt a kutya érzi, hogy a baba/kisgyerek még esetlen. Merészen azt is lehet mondani, hogy aranyosnak találja a kutya a babákat. A macska az egy kis termetu állat, így nem látja a kisgyerekben a gyámoltalanságot, hiszen már akkorának szuletett mint egy felnott macska.

Te aranyosnak látod a kutyát, macskát kulso jegyeik miatt, de a te kulso jegyeid nem felelnek meg annak amit egy állat vélhet aranyosnak (egyszeruen: te nem hasonlítasz egy kiskutyára vagy kismacskára).

2015. jan. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!