Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Támadnak a méhek! Felháborító,...

Tisztesség kérdése:

Támadnak a méhek! Felháborító, hogy a méheket még mindig a 15/1969. ( XI.6. ) MÉM. R.2 §.2. pontja alapján tartják az országban, lakot területen és külterületen is?

Figyelt kérdés
A szomszédom társasházzal szemben 40-re tartja a méheket lakot területen belül napi-gongozás nélkül,persze virágot meg nem találnak eleget!Hány embernek kell a méhek chipesétől meghalni az országban, hogy a kormányok szigorítsák a méhek tartása törvényét!

#támadás #a MÉHEK?
2012. máj. 19. 13:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Allergiás vagyok a méhcsípésre, és a szomszédunk elkezdett méhészkedni. Az előírt 4, azaz négy méteres távolságban a kertünktől.

Aláírás gyűjtés, jegyzőnél jelentés, panaszlevelek sora, megyei kormányhivatal, pártirodák: gyakorlatilag mindent bejártam.

Arra is sz.arnak rá, hogy gyakorlatilag életveszélyben vagyok a saját kertemben, amit így művelni nem tudok (legutóbbi - öt évvel ezelőtti - kapálásnak mentő lett a vége), de a gazosodás és a parlagfű miatti büntetéssel azzal tudnak fenyegetni.

Amíg nem halálozik el évente pár ezer ember, vagy egy-két neves politikus közvetlen családtagjából pár személy, addig semmi sem fog változni.

Téged felháborít, engem felháborít, akire tömegesen rátámadnak azt felháborítja. Egyelőre jogunk van dühöngeni, és ennyi.

Semmi mást nem tehetünk ellene.

A méhészek pedig amíg világ a világ, addig azt fogják állítani, hogy a méhecske egy ártatlan, szorgalmas, hasznos kis állat, és csak akkor támad, ha hergelik.


Azt elfelejtik megemlíteni, hogy pl. hergelésnek veszik a fedetlen haj csillogását, az izzadtságszagot (nyáron előfordul, hogy valaki izzad, pl. kirándulás, kerti munka közben, vagy mert 40 fok van, nem kell büdösnek lennie), ha belegyalogolsz a repülési útvonalukba, és a méhek terület védő lények, tehát ha túlságosan megközelíted őket. Pl. 4 méterre.

2012. máj. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%

Nagyanyámnál annó voltak méhek, önként beköltöztek a padlásra. Mint ahogy a darazsak minden évben próbálkoznak máig is. A gond itt azzal van, hogy túl kényeskedő vagy és burokban akarsz élni. Magyarországon alig van mérges állat, deha mondjuk eljutsz Ausztráliába, ott nincs ám kiakadva senki azon, hogy reggel halálos kígyó ucsörög a verandán. Lehet mellettük élni. Egyszerűen meg kell velük tanulni bánni. Még így is örülhetünk, hogy gyilkos méhek nem kerültek be hozzánk, mert az már tényleg baj volna. Az meg nem normáis, hogy mindent kiirtunk, amit minek veszélyzetet.


A dolog másik része, hogy oké felháborodsz. És? Tegyé lellene, vannak lehetőség, aláírásgyűjtés, fórumok stb. De ne mástól várd, hogy neked kedvezzen. Elárulom a méhészek sincsenek megelégedve a jelenlegi szabályozással, így kezdheted náluk is a kampányod.

2012. máj. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
Két milliárddal több ember van a kelleténél,míg a méheket szinte a kihalás veszélyezteti mert a mobil hullámok nagyon rossz hatással vannak a méhekre.Amúgy a méhek nagyon hasznos lények,pl.a kaptár megszűrí a levegőt,beporozzák a növényeket,propoliszt termelnek,stb stb,én hálás lennék a szomszédnak.
2012. máj. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,nem a méhek hibásak a támadásokért hanem a méhek gazdája mivel nem eteti a méheket és ezért támadnak,inkább trükkös módon hamisítják a mézet.A TV-hírekben panaszkodnak a tisztességes méhészek, hogy 30%-l csökkent a mézhozam 2012-év be az akácvirág elfagyása véget,de a szomszédom mégis jó termésre büszkélkedik!
2012. máj. 21. 15:45
 5/6 anonim ***** válasza:

Az akác elfagyása néhol 100%-os néhol meg 0%-os volt. Ezért elképzelhető, hogy neki ezért rekordtermése volt akácból és idén nagy pénzt fog kaszálni.

Szerintem beszélj vele! Ha bunkó akkor Te is lehetsz az. Pl: Mikor a méhek felé fúj a szél akkor elkezded égetni a gazt jó nagy füsttel. Ha a közös kerítés nem zárt (deszka vagy hullámpala stb) és legalább két m,éter magas akkor rögtön lehet feljelentést tenni.

Én méhész vagyok, de a szomszédaimmal nagyon jó a viszonyom.

2012. jún. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 szabóméhészet ***** válasza:

én a kérdezőt helyezném el valami panelrezervátumba.felháboritó hogy acsarkodó,kukacos emberek szabadon feljelentgetnek kakaskukorékolásért,mondvacsinált ügyekért tisztességes embereket.


az ilyen emberek tartására,elhelyezésére,elkülönitésére kéne egy rendelet.


a szomszédom azzal jött 12-13éve hogy a házától kb 90méterre levő méheim leszarják a házát.és mondom a verebekkel,galambokkal amik átrepülnek a háza felett mi van? azokat hol jelentené fel? tipikus panelszökevény,szerencsére nem kellett orrbaverni,hogy huzzon vissza a panelba.


idióta :)

2013. ápr. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!