Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hüllő postázása?

Hüllő postázása?

Figyelt kérdés
Lehet élő hüllőt postázni hazánkban? Sok videót néztem youtube-on és egy kicsit meglepett, hogy az angolok ilyen kis kerek dobozokban szállítják őket. Én konkrétan egy leopárd gekkót szeretnék a közeljövőben, de semmilyen tenyésztőt nem találtam a közelbe, állatkereskedésekben pedig nem igazán bízok. Gondoltam hátha így lehetne postázni őket. Vagy nálunk tilos az ilyesmi?

2015. jan. 2. 01:53
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

"azt meg te sem gondolod, hogy angol postás fogja ideküldeni? Arról nem is beszélve, hogy a repülőn hogy utazik? Logika..."

Én azt kérdeztem, hogy HAZÁNKBAN lehet-e postázni. Ahhoz meg nem kell repülő. Milyen angol postásról beszélsz? Ezt nem értem...

[link]

Kicsit régi ez a topic, de itt még mindenki vígan postázta a pókokat.

Bács-Kiskun megyében lakok, Kalocsa közelében, semmilyen t enyésztőt nem találtam. Állatkereskedésben 1,5 éves gekkók vannak, 8 ezer forintért, és olyan vékonyak mint az ujjam, ezért ott csak legvégső esetben vennék.

2015. jan. 2. 12:43
 12/20 anonim ***** válasza:

mi postán kaptuk a tenyésztőtől a gabonasiklót, és nem volt semmi baja.

azt mondta ő már több ezret postázott, teljesen jól működő rendszer.

2015. jan. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
ajánlom a hüllőtartó csoportokat a facebookon.
2015. jan. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

12. Élő és élettelen állatok, állati testből származó nem fertőző váladékok és anyagok

A levél és postacsomag küldemények nem tartalmazhatnak élő vagy élettelen állatokat, állati

testből származó váladékokat és anyagokat (pl.: ürüléket), kivéve: az értéknyilvánítás nélküli

levélküldeményeket, melyekben küldhetők méhek, piócák és selyemhernyók, valamint a

kártékony rovarok élősdijei és pusztítói, melyek e rovarok vizsgálatára szolgálnak és

amelyeket hivatalosan elismert intézetek küldenek egymásnak. A Drosophila törzsek

(muslicák) orvosbiológiai kutatások céljából a hivatalosan elismert intézmények közötti

forgalomban, levélküldeményben (kivéve az értéknyilvánítás többletszolgáltatással feladott

küldemény) feladhatók.

Élettelen kullancsokat az esetleges kórokozóval történő fertőzöttség vizsgálatát elvégző

laboratóriumoknak címezve lehet levélküldeményként postára adni az erre rendszeresített

csomagolásban.

Méh tartalmú garantált kézbesítési idejű küldeményt a postával kötött külön írásba foglalt

szerződésben foglalt feltételeknek szolgáltatóhelyeken lehet feladni.

2015. jan. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

A fentit linkeltem én is... Legálisan nem lehet, az a lényeg. Hagyományos postával semmiképp nem. Futárral lehet, ha vállalja, drágán.


"mindenki vígan postázta a pókokat" -- vígan, de illegálisan...


De én találtam oldalt, ahol (ILLEGÁLISAN) mindenki vígan postázta a gekkókat.


Szóval nézd, elviekben, gyakorlatban akadálya nincs, csak törvényileg gázos. És 50-50%, hogy lebuksz vagy hogy nem forog annyit a postás kezében a csomag (pl. fejjel lefelé, oldalra döntve stb.) kerül a csomag a kocsiba, hogy az állat ne kapjon sokkot. De kb. 20-30 ember nem panaszkodott, hogy baj lett volna, szóval te döntesz igazából, meg a tenyésztő.

2015. jan. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Bocsi,nem olvastam el a linket,csak rákerestem és bemásoltam.
2015. jan. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
És te komolyan rábíznád a magyar postára szerencsétlent!?
2015. jan. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Rá. Egy normális dobozban szerintem nem sok baja lenne. De mind 1 már, találtam egy csoportot ahol vannak közeli tenyésztők. Tőlük fogok majd venni :)
2015. jan. 3. 20:47
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

A magyar postánál, sőt több futárcégnél nem csak állatot, de még növényt sem lehet postázni.

Hivatalosan.

Gyakorlatilag lehet.

Bár ilyen fagyos időben nem ajánlott.

2015. jan. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

És te komolyan rábíznád a magyar postára szerencsétlent!?


Sajnos vagy nem, sokan megteszik. Nem nézem le a hüllőket, de ezek mégsem tengeri malacok. A pók, a hüllő viszonylag jól bírják a strapát.

2015. jan. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!