Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Falabella pónit vennék pár...

Falabella pónit vennék pár hónap múlva, nyáron! Milyen a természetük? Nekem eddig csak "nagy lovaim" voltak, mint kisbéri, nóniusz, lipicai, stb.

Figyelt kérdés
2010. febr. 6. 20:34
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Köcsögök, mint minden kis méretű ló. Ennek egyszerű az oka, az ilyen lovak arra jók, hogy "szeretkessük" őket, másrészt szerencsétlenek vonzzák a kisgyereket is (akiktől még én is hülyét kapok néha, hátmég az állat). Viszont aki lovazik, az tudja, hogy nem kifejezette örülnek, ha folyton a nyakukon csüng valaki, így aztán előbb-utóbb megutálják az embereket. Kivétel persze itt is akad, vannak béketűrő jószágok.
2010. febr. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Na erről nem sokan tudnak nyilatkozni kis hazánkban, mivel egy fajtatiszta falabella póni egy vagyonba kerül.

Remélem jó szemed van a lovakhoz és csak papírosat veszel, nehogy átvágjanak egy falabellának titulált kisnövésű shetlandival.

Még régen olvastam róluk egy cikket, jó agyúak, könnyen taníthatóak, bár könnyen megmakacsolhatják magukat és önfejűek, mint a pónik többsége. Ne becsüld alá, attól hogy kicsi ugyanannyi tiszteletet és figyelmet követel, mint egy nagy ló, ha nem neveled, könnyen a fejedre nőhet.

2010. febr. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
tekintve, hogy tudomásom szerint M.o.-n csak a Nyíregyházi állatkertbn vannak, és kb 10x annyiba kerülnek, mint egy csúcskategóriás ferrari sportautó... jó sok kidobnivaló pénzzel rendelkezhetsz, mivel az autóra legalább vigyázni tudsz, ezek meg ugye bárhogy is őrzöd, úgyis meghal... és ha megbetegszik, ugyan milyen állatorvoshoz fogod vinni, hiszen maga a fajta is alig ismert nálunk?
2010. febr. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
előző voltam. bocsi hogy ilyen gorombára sikeredett, imádom a lovakat, de mint a táskakutyák, ezek a "táskalovak" is irritálnak...
2010. febr. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szia!! Utolsó: Igazad van, már beláttam én is. Azóta vettem egy magyar félvér 9 hónapos csődör csikót!:-)) Már most 160cm a marmagassága:-)))
2010. febr. 16. 11:11
 6/8 anonim ***** válasza:
A Falabella annyira picike, hogy tényleg csak háziállatnak való. Abból is a drágábbak közé, ráadásul mindezek fölött még rendkívül igényes is. Nagyon érzékeny azonban, kint nemigen tartható,ha csak van valimi jól fűtött helye mer fázósak.Idehaza még nem terjedt el, ami leginkább annak köszönhető, hogy méregdrága póni. Természetesen a tartása sem egyszerű, hiszen a Falabella hűvösben fázik, nem ehet akármit, sétáltatni is kell - sokak szerint inkább kutya, mintsem paci.
2010. febr. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a kommen t előtti vok. gratulálok az új lovadhoz :))))
2010. febr. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyon vigyázz a Falabellával!Könnyen megfázik ha nyáron kiengeded és leslagozod rögtön takard le egy lepedővel és vidd be az istállóba.Amúgy meg jófej először majd be lesz szarva és a box végén fog állni de ha megszok nagyon ragaszkodó lesz.
2010. ápr. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!