Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogy szenved kevesebbet az...

Hogy szenved kevesebbet az egér? A ragasztó meg is öli?

Figyelt kérdés
pincénkbe egér költözött, anyum le is rakta a ragasztót, ma délután megfogta a kisegeret. még lenn van a csapda, mert ő nem tűnik kifejlettnek és lehet van még. mondtam neki hogy legalább akkor üsse agyon egy tűzifával ne vergődje végig az éjszakát de csak kiakadt hogy hagyjam békén meg én se nyúljak hozzá stb. kérdésem hoyg ebben a ragasztóban van valami vegyi anyag is ami megöli az egeret vagy nekem volt igazam is emberségesebb lett volna hamar végetvetni neki?
2015. jan. 15. 19:33
 1/5 nagyonhülye válasza:
Ragacsban nincs méreg!
2015. jan. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
A ragacsban bizony sokat szenved. Kínlódik ott egy ideig. A legjobb már ha fogni akarjátok a csapódós egérfogó, az egyből elpusztítja mihelyst rácsapódik a fém cucc. Bár én legutóbb mikor voltak egerek, élve fogóval kaptam el őket, aztán egy közeli erdőben elengedtem őket, hadd menjenek.
2015. jan. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Szitakötő88 ***** válasza:

Úgy tudom, általában megfulladnak, mert miután a lábaikat nem tudják mozgatni, a fejükkel próbálják kitolni magukat...

Ez gondolom nem túl hosszú idő, de biztos, hogy nem éppen kellemes... :/

2015. jan. 19. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A ragacs nagyon nem humánus, sajnos. Mi ha ragaccsal fogunk egeret, akkor azonnal dobjuk be a lobogó kazánba. A ragacs előnye, hogy egyszerre több áldozatot is megfog.


A leggyorsabb halál a lecsapós, az rögtön eltöri a gerincét. A klasszikus fémnél azonban nekünk jobban bevált a "modern" verzió, ami műanyagból van. Méghozzá azért, mert a fém akkora erővel csapódik le, hogy elgörbül az anyaga, és tök nehéz másodjára-harmadjára felhúzni, mert már terhelés nélkül is le akar csapni. Illetve, olyat érdemes venni, amin nem egy pöcökre kell ráhúzni a csalit, hanem egy mélyedésbe beledugni, arról nem tudják lelopni.

Lecsapós fogóból viszont vagy kitesztek többet, vagy sűrűn kell menni ellenőrizni.


Mérgezni is lehet, de az nem jó abból a szempontból, hogy ha bedöglik valahova a cuccok alá, őrült büdös lesz tőle minden...

2015. jan. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
reggelre meg volt már halva a csapdában, valamennyire beljebb volt, és ahogy írták is szerintem megfulladt. nincs azóta több, szerintem ez csak valahogy lejutotta meleg miatt, de ha legközelebb hasonló lenne inkább anya tudta nélkül agyonütöm majd ha beleragad.
2015. jan. 22. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!