Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Lehet valami baja?

Lehet valami baja?

Figyelt kérdés
:(( a pincénkben egerek voltak, ezért pár helyre olyan ragasztós egér fogót tettünk amibe beleragadnak... minden ablakot levettünk de a szomszéd felöl a kis helyiségben valahogy nyitva maradt de már lehet hogy évek óta úgy van.. egy nagyon pici ablak. ma délután én is láttam amikor a tesóm mutatta hogy már 4 egeret megfogott a ragasztó az egyik pedig még élt és cincogott is. de otthagytuk hogy hátha fog még.. most viszont lementem megnézni és eltünt a papír amin a ragasztó volt, sehol nem találtam akárhogy néztem és akkor megláttam cirmit. (ő a cicánk) és ragasztós volt az oldala.. nem is jött oda hozzám hanem elment az ablakon keresztül és akkor vettem észre, hogy ott nyitva van még 1 kis ablak. lehet valami baja attol hogy olyan ragasztós egeret evett? :( nem szeretném hogy elpusztuljon :((

2014. nov. 20. 20:36
 1/7 anonim ***** válasza:

miből gondolod, hogy megette?

abból nagyon nehéz kiszedni akármit is, nem hinném, hogy kiszedte volna az egeret

2014. nov. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ilyen egyszer a mi macskánkkal is megesett, szegény valahogy bement az egérragasztóval körberakott pincébe.

Nyugodj meg, ha a miénknek nem lett semmi baja a tiédnek sem.

Nekünk csak kicsit meg kellett nyírnunk, mert másképpen nem lehetett lemosni róla a ragasztót. Kicsit nehéz volt megfogni, mert ugye meg volt ijedve, de amikor érezte, hogy nem bántjuk, csak segítünk neki az ollóval, akkor már hagyta magát. Azt, hogy jutott-e a szájába ragasztó, nem tudom, bár elképzelhető, mert biztos próbálta lenyalni magáról, de mivel utána 3 évvel ütötte el egy autó(sajnos), nem hiszem, hogy lett valami baja a ragasztótól.

2014. nov. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hát nagyon remélem... most picit menyugodtam. De remélem az egér méreghez sem nyult... :(
2014. nov. 20. 22:25
 4/7 A kérdező kommentje:
azóta nem is láttam máskor itt szokott lenni a teraszon éjjel nappal és meg sem tudom így fogni :(
2014. nov. 20. 22:25
 5/7 anonim ***** válasza:

ha kiskedvenc van a háznál, akkor nem rakunk ki egérmérget :(

és ha megeszik egy mérgezett egeret?

azonnal tüntessétek el a házból

2014. nov. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"De remélem az egér méreghez sem nyult... :("

A ragasztós csapda is elég gáz, mert megfoghat olyan állatot is, ami történetesen hasznos és/vagy védett, de mi a fenéért kell kirakni mérget, amikor kutyus/cicus van a háznál?! Szedjétek össze, de rögtön! A dobozt tartsátok meg, hogy a baj van, tudjátok milyen hatóanyagú volt a méreg!

2014. nov. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem volt beragadva a macska a ragasztóba:


Azt nem írtad, hogy mérget raktatok a ragasztó mellé!

Jó ég! Azt nem szabad! Tilos! Azonnal menj és keresd meg azt a szerencsétlen állatot! Hogy jutott eszetekbe vadászó macska mellett egérmérget használni???? Ha szerencséd van még lehet, hogy sürgős orvosi segítséggel megmenthető.

Jesszusom, már ne haragudj, hogy így kifakadtam, de vagy macska vagy egérméreg. A ragasztó még elmegy, ha nagyon odafigyeltek és úgy teszitek ki, hogy ne tudjon belemászni, de mi a fenének kellett kirakni mérget is? Azért mert, ha a ragasztó miatt nem döglik éhen, vagy nem fullad meg akkor még mérgezzük is meg. (ez olyan mint a lőjük le, de azért még vízbe is kell fojtani, aztán a biztonság kedvéért verjük még agyon is) Amúgy is úgy szokták kirakni a ragasztót, hogy csinálnak egy nagyobb kört a ragasztóval(és az a csak a kör széle) és a kör közepére, ahol nem éri el az egér oda teszik a kukoricát, sajtot, egyéb magokat, szalonnát. De nem mérget!!!!!!

2014. nov. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!