Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Egy éve van nálunk a macskánk...

Egy éve van nálunk a macskánk és szeretnénk mellé egy kis kutyát. Hogyan barátkoztassuk össze őket?

Figyelt kérdés

2015. márc. 1. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem így ideális, mert a macska volt hamarabb,így a kutyusnak természetes lesz,hogy az egy olyan környezet,ahol macska van. A cica meg le fogja sz..ni magasról a kutyit, mert ők olyanok. :D És mire a kutya nagy lesz,természetes lesz neki,hogy van macsek és nem fogja bántani. Szerintem nem lesz gond.
2015. márc. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Macska nem tudom menyire fogja elviselni. Kisebb kutyához nem tudom mit szól de nagyokat nem kedveli. Nagyon nem.
2015. márc. 1. 22:28
 3/7 anonim ***** válasza:
Idővel megbékél vele. Nagyobbakat azért nem kedveli,mert valszeg' tart tőlük. De egy pici kölyökkutya ártalmatlan, maximum utálja majd a kis "sza.rost" de aztán összenőnek. :)
2015. márc. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én annak a híve vagyok, hogy ha két olyan állatot kell összeszoktatni, akik várhatóan utálni fogják egymást, akkor az kölyökkorban történjen, vagy legalább minél korábban. Nem csak a kutyusnak kell természetesnek tekintenie, hogy hát ennél a családnál van cica, ide nőttem fel, ezért megszokom, hanem a cicának is meg kell szoknia, hogy kutyussal nőttem fel, nem bánt.


Az én cicáim is voltak kis ideig kutyával. Egyik sem volt kölyök. A fiú (nagyobb testű) cicám nem zavartatta magát, de ha a kutya a közelébe ment úgy, hogy ő nem vette észre, akkor felpofozta (a kutya valamivel nagyobb testű őnála). A lány (kisebb testű) cicám viszont nagyon félt tőle, és ha meglátta, futott, amerre lehetett (néha énrám kapaszkodott fel). Ő valószínűleg soha az életben nem szokná már meg a kutyákat, akár kicsi, akár nagy termetű. (Mondjuk ő süket is, így mindentől kicsit jobban fél.)


Alapvetően azt tudom tanácsolni, hogy adj nekik időt, és várd ki, mi lesz belőle. Ez úgyis csak akkor dől el, mert mint az emberek, az állatok is más személyiségűek. Ki kell próbálni, adni pár hetet, egy-két hónapot nekik. Ha még ezután is láthatóan nem viseli el a cicus az új lakótársat, én azt mondom, ne erőltessétek, és az egyiküket adjátok ajándékba családtagnak, vagy valakinek. Ha a macska folyton pofozgatja, az a kutyának se fog tetszeni egy idő után, és ember legyen a talpán, aki állandóan szétszedi őket. :/


De nagyon sok sikert kívánok, nagyon remélem, hogy a cica befogadó lesz a kis jövevénnyel szemben. =3

2015. márc. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
nálunk a kutya volt előbb aztán amikor 3 éves lett akkor jött először egy kiscica.... utána meg még négy de egyikkel se foglalkozott mindegyiket magasról letojta :D szóval szerintem ez magától az állattól függ mennyire agresszív és mennyire van tanítva.
2015. márc. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 KoleszI válasza:

Nagyszüleimnel kulya volt elöbb, a kiscica csak kesöbb jött. A kulya elöször megkergette, de ket het utan mar egesz jol megvoltak. A vegere ugy osszebaratkoztak, hogy (evek mulva) amikor a kulyust elaltattak a macskanak latvanyosan hianyzott. Egyebken valoszinuleg egyeniseg fuggö, de mivel az egyik kölyök szerintem nem fogjak bantani egymast.


Elnezest a helyesirasi hibabert, nemet billantyuzetem van, nem tudom hogyan kell ekezeteket irni vele.

2015. márc. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget

utolsó én a nélkül is vétek rengetegek :D

2015. márc. 11. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!