Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Le tudnátok írni, hogy milyen...

Le tudnátok írni, hogy milyen az állatorvos szakma?

Figyelt kérdés
Mindig szerettem az állatokat és nem csak a kutyákat és a macskákat, szivesen foglalkoznék akár marhával vagy csirkékkel is, nem számit az se hogy koszos. A vér látvànyától se vagyok rosszul, de egy műtétet valószinüleg nem tudnék megcsinálni, vagy elaltatni egy állatot. Ezért elgondolkodtam, hogy ez nekem való lenne e, lécci aki tudja, hogy milyen is igazàból ez a szakma irja le.
2015. ápr. 3. 23:40
 1/3 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 4. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha leérettségizel, jelentkezzél állatorvosi szakra. [link]
2015. ápr. 4. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálok hasznos tanácsokat adni, én állatorvos vagyok. Kisállat praxisban dolgozom, főleg abba látok bele. Ha ezen a vonalon akarnál dolgozni, mindenképpen kellene állatot elaltatni. És van hogy te nem feltétlen értesz egyet a döntéssel. Aki kisállatozik, annak műteni sem árt, ha csak nem specializálódsz pl. UH diagnosztikára. De odáig hosszú az út és ha műtesz, nagyobb igény van a munkádra, több pénzt kereshetsz. A haszonállatos vonalon pedig nem az egyed az első, hanem az állomány. Az egy teljesen más műfaj, kevésbé gyógyító jellegű munkakör.

Írnék még pár dolgot, amit sok fiatal nem tud, mielőtt belevág ebbe. A fizetés nem a legjobb és az elején az elhelyezkedés is nehézkes lehet. Sokat kell dolgozni viszonylag kevés pénzért vagy ingyen(!!!). A legtöbb rendelő nyitva van hétvégén és általában hétköznap is este 19-21 óráig. Sok helyen van ügyelet, vagy ünnepnapon kell dolgozni.. Tehát te pont akkor dolgozol, amikor a többi ember nem, hiszen ők hozzák az állatot. Akinek saját rendelője van, az pedig felveszi a telefont, bemegy este, hétvégén megnézni az állatkát... És ehhez jön még az, hogy nem annyira megbecsült szakma, mint régen volt. Sok tulaj kioktatja az embert, ő "jobban tudja", megmondja milyen vizsgálatot kér. Nem egyszerű az emberekkel. A munka nagy részét a velük való kommunikáció és sokszor küzdelem adja (én pedig pont az állatok miatt lettem állatorvos).

Hogy mi a pozitív oldal?? Az állatokon segíteni mindig nagy öröm. Az, amikor tényleg segítek. És ha a gazdi még hálás is, az külön jó érzés! :)

Ezeket mindenképp kalkuláld be, mielőtt ezt a szakmát választod. De ha még mindig úgy érzed, hogy ez a neked való, akkor sok sikert! :)

2015. ápr. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!