Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kedves Kérdezők, és Válaszolók...

Kedves Kérdezők, és Válaszolók az Állatos kategóriában! Mivel foglalkoztok? Honnan tudtok ennyi mindent?

Figyelt kérdés

Sokat olvasgattam az Állatok kategóriát, és felfigyeltem rá, hogy nagyon sokan nagyon tájékozottak vagytok az állatok betegségeivel, nevelésével, táplálásával kapcsolatban. Honnan ered ez a fajta tudásotok? Szakmátokból adódik (állatorvos, asszisztens, kutyakiképző stb), vagy többnyire a neten tájékozódtok, vagy az állattartás során szerzett tapasztalat beszél belőletek? Esetleg valami más.

Nagyon köszönöm a válaszaitokat előre is :)



2013. okt. 19. 21:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerzett tapasztalat.
2013. okt. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia Kérdező!


Az én esetemben elég összetett a dolog. Mindig is nagyon nagy állatbarát voltam, de eleinte nem lehetett olyan amilyet (kutya) szerettem volna, mert emeletes házban laktam. Aztán kaptunk kisebb állatkákat a tesómékkal (hörcsög tengerimalac egér). Aztán később lettek egyéb állatok is. Eleinte nem sokat tudtunk róluk, de azért olvastam szakirodalmat. Most már a netről is informálódok, és íg összességében elég tapasztalt is lettem. Pár hónapja pedig állatorvos mellett vagyok önkéntes asszisztens. :D Úgyhogy én innen vagyok tapasztalt. 29/N

2013. okt. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Akit érdekelnek az állatok (márpeidg csak ilyen embernek lenne szabad állatot tartani), annak megvan a lehetösége utána keresni. Könyvekben is, meg az interneten is rengeteg információ van, csak idöt kell rá szakítani.
2013. okt. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is szerzett tapasztalatot osztok meg. 10 éve vannak kutyáink a családban,nekem is van.Ennyi idő alatt azért csak össze jön némi tapasztalat,mellesleg sokat olvasok a kutyákról,kutyapszichológiáról stb

Itt is rengeteg hasznos tanácsot lehet olvasni.

2013. okt. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Közel 40 év kutyák között eltöltött idő. Mivel az öv fajták a kedvenceim,mindig is olyan kutyáim voltak, természetesen kutyaiskola folyamatosan saját kutyákkal, kutyás táborok, előadások, más kiképzőkkel munka,akár országhatáron túl is, na és a net adta tájékozódás lehetősége.

Nem utolsó sorban a mai napig is tanulok mindig valami újat, ami nekem is hasznos és azoknak is, akikkel foglalkozok.

2013. okt. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én "tudásom" könyvekből, videókból, a kutyám felneveléséből, és nem utolsósorban a gyakorikerdesek.hu-ról származik. :D Rengeteget lehet itt tanulni más tapasztalt emberektől.
2013. okt. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én gyerekkorom óta "cicás" vagyok. Már kisiskolás koromban is macskaenciklopédiát (fajták és azok jellegzetességei) hozott a Jézuska, meg állatorvosi könyvet. (Nem szakkönyv, csak a leggyakoribb betegségek tüneteit és lefolyását tartalmazta.) Gyakran "diagnosztizáltam" beteg házimacskákat (és meglepôen sokszor helyesen), és sajnos ápoltam is saját cicát nem egyszer. (Akkoriban házicicának még luxus volt a védôoltás.)

Aztán felnôtt fejjel "perzsázni" kezdtem, egyre jobban megismertem a hosszú szôrû cicákat, még többet olvastam, fórumoztam, majd 5 évig tenyésztettem himalája perzsákat (egyetlen cicapárral).

Közel se tudok mindent, de 25 év macskás háttérrel már láttam, tapasztaltam dolgokat. :)

2013. okt. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Védőnőnek tanulok, szóval szakmám szerint nem sok közöm van az állatokhoz (hacsak nem számítjuk azt, hogy a babák/gyerekek sem, és az állatok sem tudják elmondani pontosan mi bajuk van :D), de kiskorom óta sokat mozgok állatos körökben (régebben inkább kutya, most az egyetem miatt társasházban lakok, így törpenyúl :D), nagyon szeretem őket, nagyon sokat olvastam/olvasok is róluk (régebben könyveket, manapság a neten), kis híja volt, hogy nem állatorvos lettem (annyira sajnos nem biztos a kezem, az állatorvos pedig műt is), és sajnos találkoztam a negatív példákkal is (család szaporította a tk-s Labinkat, szerencsére "csak" egy alomja lett, mert kifordult a hüvelye, és meg kellett császározni), innen szereztem tapasztalatot. :)
2013. okt. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalat saját és más állatai miatt. És állatorvosi asszisztensnek készülök. :)
2013. okt. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalat,és az,hogy az Állatorvosira járok :) meg dolgoztam/dolgozok is állatorvos mellett. :)
2013. okt. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!