Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Van kisállatbiztosításotok?...

Van kisállatbiztosításotok? "Megéri? "

Figyelt kérdés

Nekünk évi 7000 ft lenne/állat (egy sétáltatós cica+ egy kistesű kutya), városban lakunk, nem olyan nagy összeg, csak tényleg nem tudom, érdemes-e, mert gondolom a kiutalásnál ugyanúgy szívóznának, mint a rendes biztosítók, ráadásul a számla első 10000 ftját nem fizetik (önrész), márpedig olyan nagy betegség, hogy ennél többet kelljen fizetni, remélem sose lesz..

Ti mit gondoltok?


2015. ápr. 9. 09:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Mivel mi külföldön élünk, így a cicánkra van biztosítás. Mindenképpen fontos, mert itt kint drága az állatorvosi kezelés, és a biztosító fizeti az esetleges műtétetek, kezeléseket.
2015. ápr. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, de én Mo-n élek, az állatorvosom olcs és jó, és a fenti feltételek szerintem borzasztóak...
2015. ápr. 9. 09:55
 3/6 anonim ***** válasza:
Annyira nem lehet olcsó az orvosod, hogy pl egy babéziát megússz 10 ezer alatt. A kifizetés pedig az orvos által kiállított számla és kórleírás alapján történik. Nekem megéri a biztosítás. Sőt, a lakásbiztosításomon sem gondolkodok, hogy megéri-e, pedig azt az elmúlt évtizedek alatt egyszer sem használtam ki.
2015. ápr. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
En se magyaro.on elek de nincs biztositasom, errefele nem is nagyon van, szerintem meg eri, mert sosem tudhatod, h ne adja isten milyen varatlan betegsege lesz valamelyiknek es draga lesz a kezeles.. Nyaron a kutyamat elutottek, eltort a laba, mutet, kezeles, gyogyszerek rogton 40-50.000 ha nem tobb volt.. Utanna tudogyulladas megint kezeles.. Januarban meg megmergeztek kezeltek kb. 30.000. De sajnos elpusztult a kezeles alatt.. :(
2015. ápr. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekünk a kutyánk cukorbeteg lett, két hétig kellett kezelésre vinni, mire minden oltást, vérvizsgálatot, ultrahang vizsgálatot, gyógyszert, speciális tápot megkapott, összesen 120.000.-Ft-ot azaz százhúszezer forintot fizettünk két hét alatt.
2015. ápr. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem van és szerintem megéri.

Az előző kutyámnak epegörcse volt. 2 orvosi vizsgálat, 2 UH, 1 röntgen, vérvizsgálat, 6 db injekció került alaphangon 40.000 forintba.


Az pedig, hogy reméled sosem lesz nagyobb betegsége édeskevés. Bármikor, bármi előfordulhat, akár egy rossz mozdulat, ugrás miatti ínszakadás vagy törés. Idősödő kistestű kutyáknál például porckorong sérv. Egy akármilyen egyszerű műtét 50.000-nél kezdődik, de elérheti a 100-150 ezer forintot is.

Tudod! Ameddig nincs baj, addig nincs baj. Az évi 7000 forint csak addig tűnik pénzkidobásnak, ameddig az állatorvos egyszer azt nem mondja:

-Kedves gazdi! A kutyának műtétre van szüksége. Az ára 80 ezer forint. Megműtsem vagy elaltassam?


Akármilyen olcsó is az állatorvosod, egy röntgent, vagy egy vérvizsgálatot nem fog neked áron alul megcsinálni, ugyanis ezeknek a felszereléseknek a fenntartása és üzemeltetése sok pénzbe kerül. Ha rendszeresen kell esetleg gyógyszert szednie a kutyádnak, akkor sem fogják az állatpatikában olcsóbban odaadni.

2015. ápr. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!