Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Attól, hogy sokan nem esznek...

Attól, hogy sokan nem esznek húst, az állatot akkor is levágják nem?

Figyelt kérdés
Sok ismerösöm vegetáriánus, és én ezt tisztelebne tartom. Azt mondják, azért nem esznek hőst, mert egy állatnak megkellett érte halni. Ezt értem, és egyet értek. De, azt kérdezném, hogy attól, hogy nem veszi meg a húst, azt az állatot ugyan-úgy levágják nem? Szóval, ha valaki nem veszi meg a húst, attól még más megfogja, szóval nem megy tönkre a húsipar nem? Tehát, azzal mit szeretne sok vegetáriánus elérni, hogy nem veszek húst?
2010. febr. 22. 17:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

nem hiszem hogy a világot akarják megváltani, csak amikor a szájukba kéne venni eszükbe jut hogy ez élt, mozgott, érzett... és nem bírják lenyelni

vagy a másik fele egyszerűen egészségtelennek tartja

2010. febr. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
A vegetáriánusok elsősorban saját maguk miatt nem esznek húst, az csak ürügy hogy azért mert megmenthetik az állatokat.
2010. febr. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Én lakto-ovo vega vagyok és erre van is egy véleményem , és nyugodtan offolhattok is miatta:

Igen sajnos ezzel nem sokat teszünk az állatok érdekében mert ugyanúgy megy tovább a könyörtelen öldöklés, de ha nem veszem meg a húst akkor nem "támogatom" a vágóhidat ! Ezért a mondatomért már sokan támadtak , de nincs igazam? Ha megveszem a húst akkor megy a körforgás , vágóhíd-húsbolt-vevő körbe körbe, aki megveszi az meg életben tartja a folyamatot ...

2010. febr. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
80%
háát ha nagyon sok ember vegetáriánus, akkor kevesebb ember eszik húst, tehát kevesebbet vesznek = kevesebb állatot vágnak le. amúgy meg inkább azért nem ezsnek húst, mert undorítónak találják. vagy mert jó ürügy arra, hogy miért nem eszik meg ezt-azt, mikor pedig igazából csak fogyni akarnak.
2010. febr. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%

Nekem a kedvenc érvem az, hogy azok az állatok annyi gabonát megettek, és hogy ezekkel a gabonákkal az állatokat etetjük közben meg az etiópok stb. Ja, csak azt elfelejtik, ha kiszednénk az egyenletből a gabona zabáló vágó állatokat, akkor azokat kellene helyettesíteni a gabonával, amit felzabáltak, tehát azt is ugyanúgy mi ennénk meg nem a szegény etiópok.


Álságos dolog a világmegváltó eszmékre fogni azt, hogy valaki vega lett. Tegye azt a saját belső meggyőződése miatt, hogy neki jobb lesz, kellemesebb lesz, de hogy sánta érveket tűzzön zászlóra, az elég ügyefogyott lépés.

2010. febr. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

azért vágják le, mert van rá kereslet. Húsipar, bőripar és sajnos a teljesen felesleges prémfeldolgozás.

Szóval, ha senki nem enne húst, nem használnánk a bőrüket akkor nem lenne kereslet és nem vágnák le.

De akkor nem is tenyésztenék.

Tehát nem az kellene, hogy valaki ne vegye meg, hanem senki.

6 milliárd az emberiség száma jelenleg.

2010. febr. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem az állatvédelem nem arról szól, hogy nem esszük meg az állatokat, hanem arról, hogy nem kínozzuk őket. Az embert mindenevőre "tervezték", ezáltal nem bűn a hús fogyasztása. Ám ha valaki vega akar lenni, szíve joga. Gondoljunk csak pl. a ragadozókra. Azok is megölik a náluknál kisebb állatokat. (itt aztán ne jöjjön nekem senki azzal, hogy az ember gyarló és hogy a prém meg a bőr meg a mittudomén mi, merthogy itt konkrétan a húsfogyasztásról van szó, nem pedig az értelmetlen prémekről stb. a bőrről meg annyit hogy mondjuk a marhát, amit amúgy is megeszik az ember annak miért használhatná fel a bőrét is?)

Nagyon érdekel a téma, jó lenne sok választ olvasni.

2010. febr. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
31%
Mondjuk ezzel csak az a gond ha nem kell őket levágni, akkor tenyészteni se kell. Ezáltal sok milliárd potenciális élettől veszed el a lehetőséget hogy megszülessen. Ez nem kegyetlenség?
2010. febr. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
58%

Hű mekkora gonoszság ha nem születhet meg! Te/vagy a csajod miért nem szülsz ahányszor csak teherbe esel? Miért védekezel hisz akkor elveszed a lehetőséget attól hogy megszülessen valaki! :D De buta indok ez.

Kedves kérdező szerintem logikus hogy ha egyvalaki nem eszik állatot akkor annyival kevesebb hús fogy! Igaz ettől nem lesz nagy változás de valamennyi igen. És nem csak egy vega van.

2010. febr. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%

Én úgy vagyok ezzel, hogy annyi olyan emberrel találkozom, aki "divat vega". Engem ettől a hányinger kerülget.

Azt tiszteletben tartom, aki személyes meggyőződése miatt nem eszik húst, mert mondjuk nem is tudja megenni.

De szerintem ezzel nem sok mindent támogat, csak a saját egészségét rontja. Az ember mindenevő és tudom, hogy sokan közülük nem így gondolják, de nekem vega ismerőseim mind olyan betegesek, hogy ezzel nem tudok egyet érteni.


Úgy gondolom, hogy ha valaki az állatok érdekében akar cselekedni, akkor pl. olyan állatot fogyasszon ami megfelelően volt tartva és nevelve. Nem úgy mint az olcsó csirkék, akik mozogni is alig tudnak, olyan kis helyük van. Az állat tisztelete, az étel tisztelete ami számomra mérvadó.

2010. febr. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!