Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kis kecske születés után...

Kis kecske születés után miért nem áll lábra?

Figyelt kérdés

Már második éve szült a kecském és mind a két esetben a gida a szülést követően nem állt lábra. Eleinte még próbálkozott aztán feladta.Oldalára fordul és elpusztul.

Mi lehet az oka?Látszólag teljesen egészséges ki van fejlődve, csupán amit észlelni lehet náluk kicsit puha a patája. Pedig biztosan nem lehet koraszülött.


2010. febr. 24. 17:49
 1/8 anonim ***** válasza:
nekünk vannak kecskéink.eddig ilyen nem történt.valamilyen genetikai ok miatt lehet, szerintem. mindegyik esetben egy bizonyos bak volt az apa, vagy más-más? mert lehet hogy az apával, vagy az anyával van baj. mindenképp genetikai,vagy elkapott a méhben egy olyan vírust,ami legyengíti már akkor a szervezetét, így a maradék ereje is elszáll,mikor megpróbál felállni.Szerintem nézesd meg állatorvossal az anyát,vagy a bakot,ezt már te tudod.Remélem,segíthettem.Eszty00410
2010. febr. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

szia


tavaly 3 anyakecském szült ugyanattól a baktól, ami a miénk volt. A három anyának a négy gidája el is hullott, nem álltak fel. Most csak az egyik lett vemhes tőle de ezzel a gidával is baj van sajnos szerintem el fog pusztulni. Lehet ezek szerint a bak volt a baj?

2010. febr. 24. 18:22
 3/8 anonim ***** válasza:
hát így hogy ennyi életképtelen gida született tőle nagyon gyanús.. legközelebb próbálj más bakot keríteni és ha annak is életképtelen utódai lesznek akkor lehet gyanakodni valamilyen kórokozóra ami esetleg a tartási helyükön van az anyáknak és az fertőzi meg a kicsiket
2010. febr. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

szia

köszi az infot! ezzel sokat segítettél! neked hány kecskéd van?

2010. febr. 25. 12:55
 5/8 anonim ***** válasza:
Ca hiánytól nem tud lábra állni. Tanultuk á.tenyésztésből.
2010. febr. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az anya szokott ca hiánytól tetániás görcsöt kapni.

Mert a sok ca-t belenyomja a tejbe.

2010. febr. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

szia

nem volt olyan görcse egyáltalán egészségesen hordta ki a kis kecskét! a vége fele 1 2 hónapja nem volt teje ezért nem is fejtük!

szia

2010. febr. 26. 12:56
 8/8 anonim ***** válasza:
most hullottak el a kecskéink nem rég mert lebetegedtek. most van egy törpe lány kecske meg egy nagy bak :) remélem h megoldódik a problémátok :) szia
2010. máj. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!