Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Albérletbe milyen állatot...

Albérletbe milyen állatot vennétek?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, most albérletben lakom. Otthon rengeteg állatom van,és nagyon hiányoznak ezért szeretnék valamilyen kisűllatot venni ide az albiba is.

Azért kérdem, hogy mit lehetne, mert nem tudom melyik hogy bírja a hosszú bentlétet. Szeretnék egy törpetacsit is, de szobába...hát nem tudom, vagy egy cicát, (perzsát)Hörcsög, vagy tengerimalac? kettő közül melyik jobb? Mindkettő nagyon büdi? Nyuszika? Azt meg tudom szelidíteni úgy hogy ne karmoljon? mert A felsoroltak közül mind van vagy volt, csak ugye kint tartottam őket, nem lakásban.

TEknős?...de az nem tudja kimutatni hogy szeret..:/

köszi válaszokat


2010. febr. 27. 12:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Hát sztem egy tengerimalacot nem olyan nehéz szállítani, nekem van egy szállító dobozom, abba elvan, ha viszem valahová.
2010. febr. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

szerintem a nyuszi! toy, vagy oroszlánfejű.... csak neki kell egy jó nagy ketrec... amikor foglalkozol vele, kiengeded a szobába, egyáltalán nem büdös, ahogy a többi kisállat sem, ha rendesen tisztán vannak tartva!

az enyém, ha örül, vagy ha meghallja a hangomat a hátsó lábaival veri a tamtamot... nagyon nagy forma...

2010. febr. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Havonta haza..két napra, és csokolom, akkor viszem magammal szállítóban,más a görényét a nyulát viszi, én majd az enyémet, sztem kibírja.
2010. febr. 27. 15:41
 14/18 anonim válasza:

Hörcsög témában már jártas vagyok. Az első hörcsög, amit vettem vemhes volt, a kicsik közül az egyiket megtartottam a 4ből, így volt egyszerre kettő is, később, amikor ők már nem voltak vettem egy törpehörcsögöt is.

Szerintem ha állatkára vágysz, és otthon azért már biztos hozzászoktál hogy az állatok olyan interaktívak:), akkor ne hörcsögöt vegyél. Nem akarok gonosz lenni, de sztem talán az egyik legunalmasabb háziállat az ember szempontjából. Van egy kis ketrece, abban jól el van, nem igazán igényli sztem a társaságot, én azért mégis kicsit sajnáltam ott tartani, meg elég rövidéletűek (~2 év).

Amikor egyidőben két hörcsögöm volt, azokat nem tudtam egy ketrecben tartni, miútán a kicsi felnőtt, mert mindkettő lány volt, és összeverekedtek. Néha kiengedtem az egyiket a lakásban, volt hogy egész napot kint volt, mindenfelé szétnézett, én nem is kerestem, egy idő után visszamászott a ketrecbe, de gyűjtögetett és mindnhova odakakilt, őket nem lehet arra megtanítani, hogy egy helyre menjenek, ha kell. A nagyobb állatoknak ez már megy.

Most macskám van, őt nagyon bírom:), bár néha az agyára tud menni az embernek, mert a kezdeti nemtörődömsége óta, ami néhány évig jellemző volt rá, most állandóan az ölembe mászik és simogattatja magát:).

Lehetne vadászgörényed v patkányod is. Jól hangzik mindkettő:D. De a vadászgörények is nagyon aranyosak, gyakorlatilag úgy lehet tartani, mint egy nyulat, azaz ketrecben, de aztán kiengeded, vagy úgy mint egy macskát, hogy mindig kint tartózkodik. Tudni kell viszont, hogy utálják egymást a macskákkal. A patkányok meg úgy tudom nagyon értelmesek, nem hörcsögszintűek. A cica is jó, mert elvan otthon egyedül, nem hiányzik neki annyira a társaság mint egy kutyának. Ezért meg kéne gondolni a törpetacskót, hogy mennyit tudnál vele otthon maradni, meg mennyit sétáltatni, mert ő mégiscsak kutya, aki a gazdája nélkül sokkal szomorúbb, mint egy cica.

Nekem is volt nyuszim, azok is lehetnek szobatiszták, és a méretük is megfelel egy kis nyomorgatásra:). Vagy még a csincsilla is szóba jöhet, bár úgy tudom, ők éjszakai állatok, ezért nehezebb velük. Ha este érsz csak haza, és sokáig fent vagy, akkor biztos kijöttük majd. (A höröcsögk is azok, de ők ugye elvannak a ketrecben egész életükben, csak akkor volt rossz, amikor az éjszaka közepén nyikorgott a kerekével, amiben futott.)

2010. febr. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nyuszit, bár imádnak rágni (ajtófélfa, tapéta, bútorláb) kell neki egy jó nagy ketrec, évenkénti oltások, hordozó, meg kaja (széna táp, meg zöldségek) Az induló csomag elég húzós min.20ezer, de ebben a nyuszi ára is benne van. Nekünk holland törpénk van ami a legkisebb méretű és rövid szőrű, így nem igényel rendszeres fésülgetést. Egy-két napra szerintem elvan ha nem tudod hazavinni (jó sok szénával kibírja)Teljesen meg lehet szelídíteni és szobatisztává tenni, és ha rendszeresen takarítva van nem büdös. Lehet különféle trükköket tanítani neki és hosszú életű (12évig is elél). A gyomra tényleg érzékeny de ha semmilyen emberi ételt nem adsz neki nincs vele gond(egyesek keksszel, csokival, mézes-cukros falatkákkal tömik). Olvass utána, hogy mások véleményét is megtudd róla. ("törpenyulat akar a gyerek" fórum)
2010. febr. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon köszi a válaszokat!!!

Sztem nyuszi lesz, mert menhelyre most bevittek egy ivartalanított bak nyuszit, és sztem őt el fogom hozni. De hogy tudom szobatisztaságra neveelni????Nyuszit... még életemben nem hallottam hogy szoba tiszta lenne egy nyúl.Ugye nekem kint voltak, de itt bent kellene, hoyg ne kakiljon össze mindent. Egyik ismerősömnek annyira szelíd, hogy ágyában alszik, és olyan mint egy cica, nyújtózkodik, meg nyünyörög:) édes kis jószág.

2010. febr. 28. 17:23
 17/18 anonim ***** válasza:

Érdemes nyulas oldalakat felkeresni: törpenyúl oldal például.

Mennyi idős a nyuszi amit elhozol? Lehet már szobatiszta, ha ivartalanítva is van. Ha igen akkor csak azt kell kitalálnod melyik sarokban volt az alomtálcája (egy sarkot megszokik, és mindig odajár azután)

Ha nem akkor egy kicsit bajosabb, mivel már pici korától kell kezdeni az alomra szoktatást, de vannak rendes nyuszik akik maguktól is elkezdik használni a WC.jüket.

Adj neki egy hetet addig megszokja az új helyét és almozd a ketrec minden sarkát, majd ha kiválasztotta a sarkot ahová pisilni megy akkor oda tedd az alomtálcát.

ha nem jön össze a dolog és összevissza pisil, gyere vissza és megpróbálunk segíteni vagy írd be a "törpenyulat akar a gyerek" fórumra a kérdésed ott biztos tudnak segíteni

2010. márc. 1. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem kutyát ne!mondjuk ha van min két órád sétálni játszani TANÍTANI akkor lehet de nem ajánlom albiba

Nyuszi:könnyen szelídithető ,hetente kell takarítani akk nem büdi (ajánlom az oroszlánfejű törpnyulat)jó választás lenne

tengerimalac elég beszédes de ők is annyira aranyosak tudnak lenni ha megszelídítik de őt is hetente kell takarítani

hörcsög jó választás ha max 30 percet szeretnél foglalkozni vele mondjuk lehet többet is csak ne egyszerre este, / éjszaka aktívak de reggel is azok és nagyon kis aranyosak nem büdik olcsók (kaja , feslzerelés) én ezt ajánlom a legjobban

nézz szét:

[link]

[link]

2010. márc. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!