Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Van arra valamilyen szokás,...

Van arra valamilyen szokás, hogy az erdőben eltemetett kisállatot ne ássák ki vadállatok?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy őrölt borssal kell szórni temetés közben és után a földet, és a bors erős szaga miatt nem ássák ki a vadállatok. Ez vajon igaz?

Esetleg valami más tipp?

Ha valaki segít, előre is köszönöm.


2015. jún. 14. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Légmentes nylon és a bőven szórt bors is tényleg jó ,főleg kettő egyben!
2015. jún. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A legtutibb módszer hogy elásod nem csak elföldeled. 1m mélyről azért nem szokás kikotorni semmit, főleg ha kőhalmot is építesz a tetejére - amúgy is jobban fest úgy.
2015. jún. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Esetleg vadriasztó szer? Lehet, hogy az is jól működne..? Mondjuk beletöltve egy légfrissítős dobozba..és abból tudna folyamatosan párologni..

2015. jún. 15. 14:44
 4/5 anonim ***** válasza:
koporsó
2015. jún. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek. Hallottam olyanról is, hogy egy kis emberi hajat kell elszórni, és akkor sem mennek oda a vadak, mert érzik az ember szagát.

A kertészeti boltban meg ajánlottak vadriasztót. Kis tasakok. Szarvasok távol tartásához magasabbra, rókákhoz, vaddisznókhoz stb alacsonyabbra kell tenni. 16db van benne, ha kéthetente cserélem, akkor jó sokáig elég lesz.

Gondoltam ideírom, hátha valaki másnak is hasznos lehet az infó.

2015. jún. 22. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!