Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért nem elég az embereknek...

Miért nem elég az embereknek a csirkehús oszt' jónapot? Miért kell rengeteg féle állatot gyilkolni?

Figyelt kérdés

Akkor az ilyen esetek is elkerülhetőek lennének.


[link]


Egyszer ettem kardhalat, de nem annyira nagy szám, nekeem tökéletesen megfelel, hogy csak csirkét egyek, ha húsról van szó. Azt szeretem a legjobban, nem is kell más, pl. miatt abszolút nem kell annyi állatot megölni. A csirke egy alap étel azt kész.


Van ahol meg kutyahúst esznek. Az állatok élete számomra ugyanolyan élet, mint az emberé. Nem tehet róla valaki, hogy malacnak, vagy halnak születik, akinek aztán csak azért meghalnia, de azelőtt is jó szar helyen élnie, mert olyan állatnak született. gondolok itt a tescoban lévő halakra, be vannak zsúfolva egy üvegkalitkába, rengetegen, majd mindig egyet-egyet kivesznek és agyonütik őket, felvágják és eladják a húsukat....


A halat én pl. ki nem állhatom, szálkás is, meg az íze sem jó. Azt csak kóstoltam és ennyi.


Miért nem elég az embereknek a csirke azt kész? Nem kéne legalább annyi rengeteg szerencsétlen állatot megölni, ráadásul durva módszerekkel, kegyetlenül.



2015. jún. 17. 02:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenki egyen legyet meg szúnyogot, nagyon sok van belőlük, olcsó a szaporításuk és nem ordítanak miközben lemészárolod.
2015. jún. 17. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 qwertyu ***** válasza:
100%

Neked a csirke a kedvenced, valaki mást szeret...

Ha le akarnánk korlátozni, hogy csak 1 féle állatot öljünk, miért pont a te igényeidhez mérten tennénk azt?(nem azért, máséhoz is pont ugyanolyan lenne.) Ha valaki pont a csirkét nem szereti ne is egyen ezután húst?

Ha csak egy féle állatot ennénk abból sokkal több kéne. Ezzel megkímélnéd a halakat, marhákat...de sokkal több csirke halna meg. Miért ér kevesebbet egy csirke élete?

Amellett, hogy egy féle dolgot enni nem annyira egészséges, meg meg is unnánk.

Ha védeni akarod az állatokat, érdemesebb kevesebbszer, de jobb minőségű, drágább húst venni, hogy ne a miniatűr ketrecben élő tyúktartókat támogasd.

2015. jún. 17. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
63%
Azért eszünk mindenféle húst, mert mindenevőek vagyunk. Nem vagyunk se növényevők hogy leveleken éljünk, se csak húsevők, hogy kizárólag 'cuki' állatkákat együnk. Nem kegyetlenségből gyilkoljuk le őket, hanem mert az életben maradásunkhoz szükséges. De ennyi erővel minden ragadozó állat gonosz és szívtelen, mert megölik az aranyos kis őzet meg nyuszikát stb. Mi egyszerűen nagyobb igényűek vagyunk, meg próbálják olcsón megoldani a termelést, ezért zsúfolják őket össze. Amúgy szegény pipiket is nagyon rossz körülmények között tenyésztik, mozogni se tudnak a pici ketreceikben, aztán alig élnek és már meg is halnak. Aki annyira sajnálja az állatokat, hogy lemondjon a húsról, az a pipiről is lemond. Na nem mintha bármit is megváltoztatna, majd megeszi más helyette.
2015. jún. 17. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Japánban meg szöcskén és halon vígan elélnek 100 évig a halászfaluban, akkor miért akarsz ártatlan csirkét ölni, Kérdező? Egyél szöcskét!

Megjegyzés: bontottam már csirkét, rosszabb volt, mint a disznóvágás.

2015. jún. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Meg ott van az a dolog is, hogy rengeteg állat hal meg hiába. Nem tudják eladni, megromlik, kidobják az egészet. Hiába halt meg. Étel se lett, semmi nem lett.
2015. jún. 17. 07:43
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Együnk akkor csótányokat. Ázsiában sok helyen csemege számba megy, és legalább nem kell csótányirtót hívni.


Hogy a hal mellett ezt sem szereti a kérdező? Majd megszereti, ha nincs más.

2015. jún. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
79%
Tehát mostmár ott tartunk, higy oké leölni őket, csak ne memjenek kárba? Elég gyorsan váktozil a gondolkodásod. Ami persze annak a jele, hogy a logika nulla benne. Jött egy kósza világmegváltó ötleted, ami úgy kb 10 éves kor slatt gyakran van az embernek, és átgondolás nélkül kiteregeted. Ne rabold a saját időd ezzel. Pazarlás ellen annyit tehetsz, hogy te nem pazarolsz. Vagy megveszel minden bőrcipőt és hambit a világon.
2015. jún. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
8%
Na jó én nem szeretem a csirke húst viszont tartom mint házi kedvencet. A múltkor kimentem a piacra és ellátogattam a baromfi árusokhoz, zokogva jöttem el onnan, a szívem szakadt meg amikor azt láttam hogy 20 jérce van egy akkora ketrecben amekkorában egy hörcsögöt nem tartanék. Most akkor lázadjak fel a csirke evők ellen?
2015. jún. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 attila_72 ***** válasza:

Valami agyadra mehetett.

Az étrendnek változatosnak kell lennie, egészség szempontjából is, meg élvezet szempontjából is.

Az állatokat nem gyilkoljuk hanem tartjul és vágjuk, mert megesszük. Gyilkol az aki agyonüt egy állatot kedvtelésből. Az egér megölése sem gyilkosság!

De miért pont a csirkét nem sajnálod?

Agyadra ment a liberalizmus.

2020. szept. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 attila_72 ***** válasza:
És az állat nem meghal, hanem megdöglik, elpusztul, kimúlik stb! Az emberek halnak meg!
2020. szept. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!