Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen állatot tartsak?

Milyen állatot tartsak?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni valami otthoni kisállatot lakásba.Sosem volt még semmilyen ezért teljesen tanácstalan vagyok.Azért kellene mert néha unatkozom egyedül és jó lenne egy kis házikedvenc ami felelősségre is tanítana kicsit. Olyat keresek ami nem igényel napi 25ó felügyeletet, de itt-ott muszáj ránézni. Gyíkféléken gondolkozom vmi hüllő esetleg kaméleon de nemtudom ezeket hogy kell etetni,foglalkozni velük..stb. Tengerimalac, hörcsög is jól hangzanak de azok elég aprók és nagy házban lakom attól félek elvesznének vagy valami. a halak azak nagyon unalmasak,nem hiszem hogy azzal eltudnék szórakozni. papagáj egy elég hangos állat, sok tolla van meg ilyenek..ahhoz nincs kedvem. Szval foggalmam sincs mi legyen...Segítsetek kérlek

#állattartás #kisállat #otthoni kedvencek
2015. júl. 12. 19:09
1 2
 11/12 anonim válasza:
A hörcsögöt egyedül ajánlatos tartani,mert ha többen vannak egy ketrecben,összeverekedhetnek.Nekem már több hörcsögöm is volt.Mindegyik szépen kézhez szokott.Nagy a mozgásigényük,én szabadon szoktam őket engedni a szobában,persze felügyelettel.Az egyetlen baj velük,hogy rövid életűek.Főleg este aktívak,nappal alszanak.
2015. júl. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Ha gyíkfélére gondolsz, akkor jöhet akár egy szakállas agáma is! De azért fontos utánanézni. Nekem van egy, hímnemű, és van UVB-lámpája, ami 1 vagy másfél év alatt kiég(veszek újat). Sivatagi gyík, kicsi korába inkább tücsköket, legyeket, molylepkéket vagy kukacokat esznek(napi 20-at). Később viszont már salátalevelet, almát, répát is kell ennie(természetesen megmosva, hámozva és apróra vágva). 8 hónapos korban már rá kell szokatni, és ha nem eszi eleinte, akkor CSAK ZÖLDET tenni elé, és majd akkor "ha nincs más, ez is jó" alapon megeszi. Ilyenkor MÁR CSAK NAPI 10 DARAB állati eredetű, és annál több növényi eredetű ennivaló kell a pofája elé. 2 hónaposan szokták árulni őket. Külön rá fűteni nem szükséges, ha ott van tartva, ahol van télen állandó lakásfűtés. És egy 50x60 centis terrárium kell egynek, mivel 40 centisre nő. Nagyon könnyen szelídül. Az enyém sokszor szokott a házba a vállamon ülni, miközbe én tévét nézek, dolgozok, pakolok. Ha kifehéredik a feje, lába, farka, háta vagy bármije, akkor langyos vízbe kell rakni egy lavórba, mert vedlik. Illyenkor sérülékenyebb, úgyhogy az átlagnál óvatosabban kell kezelni, mozgatni. Kell neki hetente multivitamin-port adni, kéthetente pedig kálcium-port(NAGYOOOONNNN FONTOOOOSSSS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) Másfél év alatt nő fel. 10-15 évig él.
2017. dec. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!