Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen háziállatot tartsak?

Milyen háziállatot tartsak?

Figyelt kérdés
Nagyon sokféle szeretnék valamilyen háziállatot tartani. Nem rég költöztem lakásba, korábban kertes házban éltem, ahol mindig voltak állatok. Azért nem tudok dönteni egy állat mellett sem, mert sokféle kikötésem van (pl. ne zavarja a szomszédokat, ne koszoljon, mégis s lakásban szabadon tartható legyen...a mini testű kutyáktól a hideg is kiráz, a macskáknak a természete nem tetszik, a nyúl koszol, madarat nem bírnám nézni a kalitkában, kivéve pedig az ürüléke tenné tönkre a bútort (tapasztalat)...szóval sokféle bajom van). Legjobb lenne egy kert, ahol sokféle állatot tarthatnék gond nélkül. Lakásban ti milyen állatot tartotok szívesen, úgy, hogy az az állatnak és az embernek is öröm legyen?
2015. júl. 14. 12:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
75%

"Meggyőződésem, hogy nem állatnak való egy lakás, csak jó lenne valamit simogatni."


És ebben hol is van az állat érdeke? Ha ez lenne a meggyőződésed, nem akarnál állatot vinni a lakásba.

2015. júl. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
Teknős(ök)
2015. júl. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Én 3 éve költöztem lakásba a szüleimtől, ahol két macska, két kutya és pár szárnyas jószág volt körülöttünk állandóan. Persze, hogy akartam állatot, hiányzik a jelenlétük, de értelmes, felelősségteljes embernek lenni néha azt jelenti, lemondunk valamiről a mások javára. ha te is belátod, hogy az állatoknak nem jó a lakás, akkor ne tarts. Az nem állatbarátság, hogy keresel egy állatot, aminek viszonylag kis szenvedést okoz a lakásban tartás.

Ha hiányzik az állattartás, légy önkéntes egy menhelyen, sétáltasd valaki blökijét, vagy ilyesmi.

2015. júl. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy a simogatásba is beleköt majd valaki. Nyilván van önző oka is az állattartás minden(!) esetben, legyen az haszonállat vagy házi kedvenc. Esetleg tudsz olyan példát mondani, amikor ez nem így van? Mert akkor biztos én vagyok a világ leggonoszabb embere. Ha valaki nem gondolja át felelősséggel, mit bír el, mit bír biztosítani egy állatnak, az nem itt kérdez, sőt sehol nem kérdez, elmegy egy kereskedésbe és hazaviszi az állatot, majd kidobja, ha megunja. Nem értem, miért válaszol az a kérdésre, aki csak kötözködni tud.
2015. júl. 14. 13:11
 15/16 A kérdező kommentje:
Az önkénteskedés jó ötlet, köszönöm.
2015. júl. 14. 13:13
 16/16 anonim ***** válasza:

Szerinted én kötözködtem? Én nem gondolom... nem annak szántam, de ha ennyire magadra vetted, talán az jelent valamit. Én csak a leírásod alapján úgy láttam, sok a kikötésed és magad sem vagy biztos a dolgodban, ezért írtam, hogy máshogy is állatközelbe juthatsz. Őszintén, ha ez neked kötözködés, túlérzékeny vagy.


Amúgy meg feltűnt, hogy cs*szel az ötleteinkre reagálni? teknős, hal, görény, nagy kutya - semmit nem mondasz, csak durr, neki a tök ártatlan válaszolónak és elküldöd... na hallod, jó fej vagy...

2015. júl. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!