Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Van egy a családnak egy közös...

Van egy a családnak egy közös macskája de én magamnak szeretnék egy saját kisállatot? De nem tudom mi legyen

Figyelt kérdés
én hörcsögön vagy tengerimalacon akartam

2015. júl. 21. 13:22
 1/3 anonim ***** válasza:
kinti cica? ha nem, akkor nem ajanlom.
2015. júl. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
benti is és kinti is
2015. júl. 21. 16:24
 3/3 anonim ***** válasza:

Az, hogy a macska benti, nem probléma, ha a hörcsög vagy tengerimalac megfelelő helyen, megfelelő körülmények között van tartva.


Hogy megmondhassam, a kettő közül melyiket érdemes választanod, ahhoz tudnom kéne, mennyi időd, helyed és pénzed van rá, valamint hogy milyen hosszú távra tervezel.


Tengerimalac:

- 6-8 évig él (az én két kislányom 6 és 7 évet élt)

- szüksége van fajtársra, tehát minimum kettőt kell venned

- nagyobb helyre van szüksége, nagyjából 100x50x40 cm-es ketrec a minimum + szobában kiengedni futkározni

- több foglalkozást igényel

- drágább (nagyobb ketrec, több eleség és alom)

- hangos lehet, néha visítanak, ha mondjuk éhesek


Hörcsög:

- 1-3 évig él (az én dzsungáriai törpém 2 évet élt)

- elvan egyedül is

- kisebb hely kell neki, elég egy törpehörcsög ketrec is, ami kb. 35x30x25 cm.

- kevesebb törődést igényel

- olcsóbb (kisebb ketrec, kevesebb eleség és alom)

- csendes, nem ad hangot (bár idegesítő lehet, amikor mondjuk fut a kerekében, nyikorog, zörög, rágja a rácsot)


Ha mindkettő igényeit ki tudod elégíteni, akkor csak az számít, melyik tetszik neked jobban. Nekem személy szerint a malac, mert nagyobb, jobban elvagyok vele és tovább boldogít.


Egyébként nekem nyuszijaim vannak, sokkal jobban megszerettem őket, mint annak idején a hörcsögöt és a malacokat. Valahogy kedvesebbek, barátságosabbak, aranyosabbak, okosabbak - ez persze csak az én véleményem. Valószínűleg nagyban hozzájárul, hogy a másik két állatnál még gyerek voltam és bármennyire is úgy gondoltam annak idején, nem értettem kellően az állattartáshoz, lusta is voltam takarítgatni stb. Ma már más a helyzet. A nyulaimmal sikerült szoros kapcsolatot kialakítanom. Ez a másik kettővel korábban nem jött össze, de ez valószínűleg csak az én hibám volt.

2015. júl. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!