Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Állatot szeretnék venni de....

Állatot szeretnék venni de. Többi a leírásban tudtok ilyen állatot?

Figyelt kérdés
Olyan állatot szerrtnék venni ami nem szőrös mert a testvérrm allergiás a szőrre és ketrecben tartható

#állat #eladó #keresés #Pécs #segítségsegítség
2015. aug. 5. 15:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hüllők (teknős, gyík, kígyó).
2015. aug. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Csupasz ketrecben tartható állat a kopasz egér, patkány malac.

Amennyiben a ketrec alatt a terráriumot is érted, akkor mindenféle hüllő és kétéltű: kígyó, teknős, unka és más békák, leguán, gekkó, kaméleon, agáma és egyéb gyíkfélék.

Vagy akváriumban tartasz halakat.


Egyébként érdemes lenne letesztelni, melyik szőrre allergiás a tesód. Van aki például csak a macskaszőrre allergiás. Lehet, hogy a normál tengerimalactól, egértől, patkánytól, hörcsögtől, görénytől, degutól, pelétől, mókustól, nyuszitól, sünitől, csincsillától semmi baja sem lesz.

2015. aug. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
teknős. nem nehéz tartani, lehet simogatni is stb helytől függően vízi vagy szarazfoldi legyen.
2015. aug. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és egy sünit fogunk venni
2015. aug. 6. 11:43
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok. Picit kijavítanám magamat, nem patkány malac, hanem patkány, (vessző!:)) malac, mert nem mindegy.


A sünihez pedig csak annyit, hogy előbb teszteljétek le, mert arra is lehet allergiás. A süni is szőrös valamennyire, plusz a tüskék is tulajdonképpen megvastagodott szőrképződmények.

2015. aug. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Általában nem is a szőrre allergiás az ember, hanem a nyálban meg a korpában található bizonyos fehérjé(k)re.


Jól mondja az előző, vigyázzatok a sünnel, az is allergizál, ráadásul néha nyáladzik, mint az atom és az alom (attól függően, hogy mit használtok) is okozhat allergiás reakciót. Szúrós állatról van szó, véletlenül is megkarcolhatja az ember bőrét segítve ezzel a nyál bejutását a szervezetbe.


Én is azt tudom ajánlani, hogy keressetek fel egy tenyésztőt, magyarázzátok el neki, hogy mi a nagy büdös krumplis tészta, kérjétek meg, hogy a tesód huzamosabb időt tölthessen a sünikkel, megfoghassa őket stb. Ez sajnos sem jelenti azt, hogy később nem fejlesztHET ki rájuk allergiát, de legalább tudjátok, hogy mi az aktuális helyzet.


Ami nem jó allergiásoknak az a kopasznak mondott állat: korpája, nyála annak is van, ráadásul a legtöbbjük apró, finom szőrszálak vannak, sokkal könnyebben szállnak a levegőben és hordják szét az allergéneket, mint normál szőr.


Ha nem az eddigiekből nem derült volna ki, én is allergiás vagyok, nem csak szőrre, hanem porra, gabonafűfélékre (aloooom :D) még néhány finomságra is.


Nekem halaim vannak: ha valami penészedik az akváriumban (pl. "uszadékfa") az válthat ki allergiás reakciót meg a vörös szúnyog lárva. Egyébként meg sokkal szórakoztatóbbak és okosabbak, mint ahogy a legtöbb ember gondolná.

Tűzhasú gőtéim voltak régen: ők ugye enyhén mérgező váladékot termelnek, de nem is kézbe való állatok :D A felnőtt példányok 99%-a vízi életmódot folytat, nem lehet hozzájuk más jószágot rakni, imádják a sűrű növényes akváriumokat pici kiülővel. Lassú, nem túl aktív jószágok, de nagyon szépek. 15 évig is elélhetnek.


Amin még gondolkodtam/gondolkodok:

- Törpe karmosbéka - teljesen vízi életmódot folytató békák, halakkal körültekintéssel, de társíthatóak, 5, maximum 10 év a várható élettartamuk.

- Amazóniai tejbéka - megvétózva: kegyetlen a hangjuk és max csak a szobámba mehetnének.

- Nyílméregbéka - megvétózva: élő eleséget kell nekik nevelni folyamatosan

- Új-kaledóniai vitorlásgekkó (crested gecko angolul talán több képet, infót találsz róluk) - übercuki, van külön számukra kifejlesztett kaja, úgyhogy nem kell mindenféle élő eleséggel vacakolni, tűri a kézbevételt, viszont úgy 15 év elköteleződés

- teknős: szárazföldi vagy vízi. Szárazföldiből a görög a legkönnyebben elérhető és könnyen is tartható. Víziből a pézsmateknőst érdemes megnéznetek, egyedül ennek a fajnak nem kell több száz literes akvárium. (Az ékszerteknősök tányér méretűre nőnek.)

2015. aug. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!