Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért hiszi azt a legtöbb...

Miért hiszi azt a legtöbb állattartó, hogy attól, mert neki van egy kutyája, macskája, nyula, hörcsöge vagy valamije, ő rögtön szakértője az adott állatfajnak?

Figyelt kérdés
Annyi kérdés van itt minden állatról, és a válaszok egy (nagy) része egyszerűen hülyeség. Olyanok válaszolnak, akiknek fogalmuk sincs róla és nem is lehet meggyőzni őket. Ők nem tévedhetnek. Szerintük ők tökéletesen tudnak mindent, ők szakértők, mert x éve ilyen állatuk van.
2015. aug. 26. 13:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt én se értem, de tapasztalom sajnos.

Bírom, amikor hangoztatják, hogy értenek ők a kutyákhoz, "mert már volt kutyájuk". Ez aztán az "érv"!

Ami még jobban elgondolkoztat, amikor pl. lovak esetében a legelitebb élsportolókról is kiderül -- pedig tőlük azért már csak elvárná az ember, hogy értsenek a lovakhoz --, hogy alapszinten nem ismerik a lovak lényét, viselkedését, természetes igényeiket.

Sajnos én otthon csak azt tanultam meg, hogyan NEM kell bánni egy állattal. Csak a rossz példa volt előttem. Szakértő én sem vagyok, viszont ezt legalább belátom, és hajlandó vagyok tanulni.

2015. aug. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kérdés valamilyen szinten jogos, de azért azt ne felejtsük el, hogy ez nem egy szakértői oldal, tehát a válaszolóktól sem várható el szakértői vélemény.

Az, hogy sokan ennek ellenére ezt képzelik magukról és így állítják be magukat, az egy más kérdés.

Én személy szerint nagyon régóta tartok kutyát (több, mint 30 éve), a tapasztalataimat szívesen leírom és megosztom másokkal, de sohasem gondoltam azt, hogy tévedhetetlen vagyok. Bizonyos témákhoz hozzá szoktam szólni, például az etetéssel, általános tartással vagy néhány egészségügyi problémával kapcsolatban, de a többi témában nem tudok eleget ahhoz, hogy leálljak tanácsokat osztani.

2015. aug. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ugyanazt akartam írni mint a második. nagyon kevés tenyésztő,biológus,zoológus,állatorvos van az oldalon..jórészt gazdák tapasztalatai alapján lehet itt tájékozódni.ami szerintem pozitív.annak én se örülök ha mondjuk a macskás kérdésemhez odaoskoskodik olyan aki írja is hogy sose volt macskája,de ezt hallotta..

de más gazdák tapasztalatát én szívesen hallgatom.:)

2015. aug. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Aki szakértő véleményére kíváncsi, az kérdezzen szakértőt vagy keressen szakirodalmat. (De valljuk be, az itteni kérdezők nagy része ehhez lusta.) De mások tapasztalataiból is lehet tanulni. Meggyőzni meg nem kell senkit. (Na jó, akik tudatlanságból rossz körülmények között tartják az állataikat, ott az állatokat sajnálom, őket persze meg kellene, de ha 10-ből 1 elgondolkozik a válaszokon, már az is eredmény.)

Személy szerint majdnem az összes állatból többet is tartottam, amit felsoroltál - meg még másokat is:) Nem tartom magam szakértőnek, de mivel minden faj beszerzése előtt (és amiket most is tartok, azóta is) rengeteg szakirodalmat olvastam, úgy gondolom, ezek alapján, illetve a személyes tapasztalataim alapján tudok használható tanácsot adni.

Viszont voltak olyan kérdéseim, amire szakirodalomban nem kaptam választ, csak itt. Elég sok válasz esetén (illetve sokszor a válasz stílusa alapján is) ki lehet szűrni a lényeget, és azt, mi az, ami igaz lehet belőle, mi az, amit érdemes kipróbálni.

2015. aug. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Érdekesek lehetnek a személyes tapasztalatok, igen, de épp ami az előnyük, az a hátrányuk is: minden állat más. Én itt hiába írom le, hogy miként viselkedett a kutyám adott helyzetben, és mit csináltam vele, ha egyszer más kutyánál meg nem fog működni az, ami az enyémnél bevált, még ha azonos fajta is. Hiába írom le, mit mondott nekünk a mi kutyánkkal kapcsolatban az állatorvos, más állatorvos meg esetleg mást mondana, itt meg lepontoznak érte. Tényleg max elgondolkodtatásra jó (bár sok esetben már az is valóban eredmény...)
2015. aug. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!