Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A napokban megszállták a...

A napokban megszállták a lakásomat valami zöld "büdösbogarak". Az erkélyről jönnek be nyitott ablaknál. Mi ez? Valami invázió? Meddig tart? Egyszerűen nem merem nyitva hagyni az ablakot.

Figyelt kérdés
2008. szept. 9. 10:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg kirakni az erkélyre elektromos rovarriasztót vagy füstölő spirált.
2008. szept. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Hogyan néznek ki pontosan, mekkorák, hosszúkásak v. inkább lapított diszkosz alakúak? Nálunk is elő szokott panelban fordulni, ilyenkor tetőzik valószínűleg a rőpképes egyedek száma. Azt, hogy miért jönnek a lakásba, pontosan nem tudom, de az én tippem, hogy már keresik a telelési helyeket, ahol a hideg elől meghúzódnak majd. A leghatásosabb ellenük a szúnyogháló, más nem igazán tudja őket visszatartani.
2008. szept. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen, sajnos semmi nem jött be ellenük. Megbújtak az ablak és az erkélyajtó apró hasadékaiban, és a legváratlanabb pillanatokban jöttek elő. Állandóan ellenőrizni kellett a függönyöket, hogy még azelőtt elcsípjük őket, hogy a szoba felőli oldalra kerüljenek. Csak a hideg idő beálltával tűntek el. Ez nincs minden évben, tavaly megúsztuk. Talán próbálj rovarirtót fújni az ablak hasadékaiba. Mi egy régi panelban lakunk, itt van bőven hasadék. Októberban cseréltetjük az egész erkélyajtós rendszert, talán az új szerkezeten nem lesznek hasadékok.
2008. szept. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Tudom milyen bogarakra gondolsz.Azok sajnos a mi házunkba is beköltöztek.Nagyon idegesítőek bemásznak a bútorok mögé/alá a falba,sőt még a padlóba is.Ha beköltöznek nehéz kiírtani őket.

Én Morteinnel meg mindenféle rovarírtó szerrel fujogatom a lakást.Már egy csomót kipusztítottam de még mindig vagy egy pár.

2008. szept. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A legbosszantóbb az, hogy 1 hónapja lett kész a lakásom: teljesen új nyílászárók, átfestett, áttapétázott szobák, szépen kitakarítva minden... Talán épp ezért tetszett meg nekik :)

2008. szept. 9. 21:10
 6/11 anonim ***** válasza:

Poloska. Szarügy. :(

Rovarírtó, de egy jó minőségű me' ezekkel alig lehet bírni.

2008. okt. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Címeres poloska méghozzá, ( [link] ) ha minden igaz, legalábbis nálam (panel 5. em.) ezek repkednek már hetek óta, és valamiért nagyon szeretnek a lakásba jönni, akkor is ha kint meleg van és süt a nap. Érdekes az idei év, 8 éve lakom itt, eddig soha hasonló sem volt. Nyáron a gyötrő szúnyog, ami érdekes módon meglepően kókadt volt, könnyen lecsapható, és nem csípett, viszont nagy volt, és ha az ember lecsapta, nagy mennyiségű vér volt benne. És ami aggasztó volt, rettentő sokan voltak. Egyik este csak azt vettem észre, hogy fekete a plafon este, mikor felkapcsoltam a villanyt. Visszatérve a poloskára, van zöld, meg szürkés, egyesével repkednek, de szerencsére elég nagyok, könnyen elkapható, én mindig kitessékelem őket azt jóvan.
2008. okt. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia! Egy friss cikk róluk:

[link]

-Macska-

2008. okt. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2008. okt. 27. 10:06
 10/11 anonim ***** válasza:

Raid Max-ot vettem ma, befújtam az ablakokat körbe, és ami ott volt az elpusztult, és eddig nem is jöttek újABBAK.

4 hét van ráírva hogy addig hat, de ki tudja.

Nálunk még rosszabb a helyzet, mert tetőtéri a lakás, és az ablakoknál 1000 helyen el tudtak bújni.

Eddig hatásosnakbizonyul, 2 hete nem tudtam még szellőztetni sem, csak ha itthon volt a párom, ő dobálta ki őket.

Most már 2 órája nyitva vannak az ablakok =)

nálam már ez is sikernek számít.

Próbáld meg te is.

Nem baj ha folyik, ne töröld le, én hagytam rászáradni, így talán tényleg hat majd.

2009. szept. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!