Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Valaki mar csalodott a sajat...

Valaki mar csalodott a sajat kutyajaban vagy macskajaban? (A lakasban tartottakra gondolok)

Figyelt kérdés

2015. szept. 21. 20:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Hogy lehet egy állatban csalódni? Emberben lehet, állatban - szerintem - nem.
2015. szept. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz?

Miben lehet csalódni?

2015. szept. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
hát én emberszamba veszem őket, de azért nem azonos egy emberrel. az ember szándékosan meg tud bántani és lelki fájdalmat okozni. a macska nemigen csinal ilyet.
2015. szept. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Saját magadban csalódj, ha "rosszat" csinál a háziállatod: te nevelted olyanná, amilyen.
2015. szept. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ugyertem azt a csalodast h azthitted hogy hu lesz hozzad aztan megse vagy megharapott igy barmifele csalodas
2015. szept. 21. 21:35
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Megharap? Ne haragudj, ha egy mentálisan egészséges kutya megharapja a gazdáját, az vagy a gazda hibája, vagy baleset (mint például ha két kutya verekedik és a gazda közéjük nyúl)


A macska meg nem kifejezetten hűséges típus (természetesen akadnak szép számmal kivételek) szóval tőle nem lehet elvárni, hogy mindenáron maradjon.

2015. szept. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

6-os vagyok, például nekem van egy 4 éves sebhely a kezemen (nagyon rossz a bőröm, nehezen gyógyul)

A kölyökkutyámmal játszottunk, és ő véletlenül megkarcolt a fogával. Nem éreztem se dühöt, se csalódottságot. Véletlen volt.

2015. szept. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Hajú Kék válasza:
73%

Volt egy kutyánk, pumi-mudi keverék. Egyszer egy rakás tolvaj tobzódott a kertünkben, virágot loptak. A lányom kivitte a kutyát hosszú pórázon, elkergetni őket.(Nagyon jó őrzőkutya volt, közepes termete ellenére.)

Én meg --, nem tudom, miért --, pont akkor mentem ki oda leszedni pár virágot. A kutya kikergette a bagázst, még hörgött dühében, visszafordult, még szimatot se kaphatott, máris a bokámba kapott! De abban a pillanatban, még nem is nyikkantam, lekushadt a földre, pofájával a földet szántotta, úgy "szégyellte magát"!!!

Persze, meg kellett pofozzam, le kellett szidjam, mert gazdát megharapni bűn --, de inkább vígasztaltam volna, mert én voltam a hülye!

Persze, az nagy nevelési hiba lett volna!


Ez nem csalódás volt, sőt!!!

2015. szept. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kutyám még nem volt, bár szeretem őket, macskám van most is. Az biztos, hogy egy macska teljesen másképpen hűséges, mint egy kutya. A macskák sokkal önállóbbak és csak akkor foglalkozik veled, ha neki is kedve van hozzá. Ettől függetlenül én érzem, hogy a macskáim szeretnek engem és kötődnek is hozzám. Még nem csalódtam bennük, bár nem is tudom ezt elképzelni. Volt hogy megharaptak vagy megkarmoltak, ha pl állatorvoshoz kellett vinnem és ő nem akart bemenni a dobozába, de ez teljesen normális egy macskánál. Őket mondjuk nehezebb is megnevelni. Egy kutyánál nagyon fontos, hogy mire és hogyan nevelik, de általában egy állat nem okoz direkt rosszat a gazdájának.
2015. szept. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

3 cicám (és egy korallsiklóm) van, de nem értem, hogy lehet csalódni egy állatban.

Természetesen előfordul, hogy a cicák játék közben megkarmolnak vagy megharapnak, de sosem szoktam ezért haragudni rájuk, mert olyankor én vagyok a hibás.


Egyébként pedig azért tartok állatot, mert utálom az embereket, és sokkal többre tartom a macskának az őszinteségét és függetlenségét, és még sosem vettem észre egyikükön sem a sunyiságot. 30/N

2015. szept. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!