Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Tudtok olyan állatot amit...

Tudtok olyan állatot amit érdemes tartani és sokáig él?

Figyelt kérdés
2015. okt. 7. 12:32
 1/7 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem,mert ha negszeretjük kedvencünket;mivel lejárt az ideje elpusztul.Pld.A kutya 10-15 év,hasonló a macska is.Köszönöm a válaszokat.
2015. okt. 7. 12:34
 2/7 anonim ***** válasza:

Teknős.

Papagáj.

2015. okt. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

Hát én úgy vagyok vele, hogy lehet, hogy egy szárazföldi teknős élettartama összevethető az emberével, de az élményeket, kialakítható kötődést figyelembe véve százszor inkább kutyát tartok és meggyászolom, ha eljön az ideje. Egy teknőssel mit csinálsz? Eteted, takarítod, pakolgatod, maximum megcsiklandozod kicsit időnként.

Ezzel szemben egy kutyával mehetsz kirándulni, sétálni, sportolhatsz, összebújhatsz, taníthatod, sírhatsz-röhöghetsz miatta, szellemi és fizikai kihívást jelentetek egymásnak, szóval igazi minőségi kapcsolatot lehet vele kialakítani.

Arról nem is beszélve, hogy nem akarnám, hogy a kedves állatom túléljen engem. Ki tudja, mi lenne a sorsa, ha én már nem lennék. Ha állatot tartok, élete végéig felelős vagyok érte.

2015. okt. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A haverem teknost tartott nehaly evig de aztan ugy megunta hogy beadta az allatkertbe. Bugyuta allatka volt.
2015. okt. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

csincsilla kb 20 évig él.

teknosok kozul a szárazföldiek elnek tovább. nekem vannak cicáim és teknősöm. tény, hogy a cicakhoz jobban kotodok, ok is hozzám. egy teknossel valoban nem olyan sok lehetőség van, de azért tudnak örömet okozni. a szárazföldiek akar kovetik is a gazdat stb.. a vizieket nem jó kivenni az akváriumbol.

2015. okt. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ló :D

Tehén :D

2015. okt. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Alaszlo80 válasza:
Persze tudok, de mire kell? Kis kedvencnek, társnak, vagy haszonállatnak? Mennyi időd van rá, illetve mennyit akarsz rászánni? Mennyire vagy elkötelezett? Ezeket a kérdéseket rágd inkább át, az, hogy mennyi ideig él már nagyon másodlagos kérdés. Hidd el, hogy a 10-15 év marha hosszú idő, főleg ha aktívan töltöd.
2015. okt. 8. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!