Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen körülmények ideálisak...

Milyen körülmények ideálisak az alábbi állatoknak?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy pl

- miből mennyit esznek naponta,

- mennyit isznak naponta,

- mekkora helyre van szükségük,

- ideális esetben meddig élnek.


az állatok pedig:

tehén, nyúl, kecske, tyúk, kacsa, liba, pulyka, birka, ló, szamár, disznó


2010. márc. 17. 19:43
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
tudod a google a barátod
2010. márc. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Honnan tudjam, nem farmon nőttem fel, városi csirke vagyok! :)
2010. márc. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ivóviz szükséglet egy napra:


fejőstehén 70 lityó

ló 54 l

növendék marha 33 l

sertés 38 l

baromfi 0,7 l


remélem kicsit segithettem

üdv, keo

2010. márc. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Srry h OFFolok de ki az a barom aki minden kérdésre azt irja h a google a barátid??????
2010. márc. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Helyes a meglátás. Amúgy ha megtaláltam volna google-n akkor nem keresem a választ még másik 3 keresővel, és nem regisztrálok 5 különböző fórumba,csak hogy feltehessem a kérdést.

Köszönöm az eddigi hasznos válaszokat, de sajnos még nem kaptam minden kérdésre értékelhető feleletet.

2010. márc. 20. 08:12
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért ez egy elég hm... tágas téma ahhoz, hogy egy ilyen fórumon pár mondatban választ kapjál.

Nagyon sokban befolyásolja a tartás-, és takarmányozás-technológiát fajon belül is az állatok fajtája (kis-, nagytestű, élénkebb vagy nyugodtabb), hasznosítási típusa (hús/tej, hús/tojás, verseny/tenyésztés/hobbi, a kívánt fajhoz behelyettesítendő :)), a tartott darabszám (1-2 db vagy nagyüzem), a tartás célja (profit, vagy csak úgy), ilyenek.

Pl. tarthatod a nyulat ketrecben vagy kifutóban, a lovat állásban, boxban vagy karámban, a sertést istállóban vagy szintén elkerítve, de szabadon. A mit eszik kérdés megint függ attól, mit akarsz tőle: egy tehéntől napi 15 vagy 40 liter tejet? Egy libától hízott májat, egy lóval versenyezni, vagy csak nézegetni? Mind-mind nagyon sokban befolyásolja az életkorukat (hamarabb elhasználódik egy intenzív igényben), a takarmány-, és vízigényüket, mindent.


Javaslom a Mezőgazda kiadó Állattenyésztés 1-2-3 köteteit, ott az Általad felsorolt állatok kialakulásáról, tenyésztéséről, tartásáról, stb... sok mindent elolvashatsz.

2010. márc. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!