Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mitől fél a kutyám?

Mitől fél a kutyám?

Figyelt kérdés
Mostanában, ha kimegyek este, sötétedés után a kutyához, azt látom, hogy behúzott farokkal és füllel szaladgal fel alá, láthatóan nagyon idegesen. Néha megáll, felnéz az ég felé aztán tovább rohan. Ilyenkor próbálom magamhoz hívni, megnyugtatni, de mintha nem is hallana, nem figyel rám, csak szalad. Egyebként napközben nagyon játékos, bújós, figyelemre vágyó, szóval nem értem ezt az egészet. Gondoltam sok dologra, pl. hogy a Holdtól fél, vagy valamitől, ami az égen van. De hallottam olyat is, hogy az állatok látják a szellemeket. Talán az előző kutyáink szellemeit láthatja, vagy valami más szellemet érzékel?

2015. okt. 30. 22:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem csak a sötétséggel van baja.
2015. okt. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Fél a sötétben? És ezen hogyan lehet segíteni? Annyira végülis nincs sötét, mert az utcalámpa pont a házunk előtt van.
2015. okt. 30. 22:24
 3/7 anonim ***** válasza:

Esetleg villámmal járó időjárás váltotta ki ezt a viselkedést?

Az én kutyám a szilveszteri durrogástól tart, olyannyira ,

hogy inkább visszatartja még a pisilést is , csak minél előbb

visszamehessen a lakásba. A szellemekkel kapcsolatos dolgokat

nem tudom , kinek hittél el , de szerintem ne ilyen elvont

dolgokban keresd a választ.

2015. okt. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy a villámlás miatt fél-e, de igázából ezt a viselkedést csak mostanában figyeltem meg. Szilveszterkor ő is nagyon fél, de nem szoba kutya, szóval nem jöhet, be a házba, mi szoktunk kimenni hozzá. A szellemes dolgokat pedig csak onnan szedtem, hogy kicsit utánaolvastam a dolgoknak és pár helyen megemlítették.. :)
2015. okt. 30. 22:37
 5/7 anonim válasza:
Szerintem "a kutya az ember legjobb barátja" be kéne engedned magatokhoz és ha ez egyáltalán nem lehetséges agy valamit neki ami a tied ( legyen nagy minimum mint a kutyád és puha és mutazsd meg neki ,hogy te is szereted azt a valamit lehet mondjuk egy plüssfigura is vagy egy régi pulcsi ) ne mosd ki hogy a szagod rajta legyen hátha akkor úgy érzi hogy vele vagy.
2015. nov. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is. akik azt mondják, hogy a kutyájuk szellemet lát/hall, azok azért feltételezik, mert bámulja a falat, de ott inkább arról van szó, hogy kutyus hallja a felban vagy a másik oldalán lévő zajokat, pl. a falban lévő vízcsövekben futó víz hangját, vagy a fal másik oldalán lévő kisállatot vagy szomszédokat.

Lehet itt is valami olyan hangot hall, amit Te, mint ember nem hallasz, de az is lehet hogy szeparációs szorongással van dolgod. Ez akkor van amikor egyedül érzi magát, van olyan kutya aki ilyenkor folyamatosan ugat, de olyan is aku kipakolja a hűtőt, vagy szétszedi a lakást.

Esetleg póbáld meg lekötni a figyelmét játékkal, vagy a felettem író által javasolt ötlet, hogy adj neki vmit ami a tiéd. Ha semmi nem jön be akkor ideiglenesen, amíg nem találsz jobb megoldást, engedd be a lakásba, bár ezt annyira nem ajánlom, mert utána lehet nem tudod majd leszoktatni róla.

Én régen 8amikor még volt időm) akkor néztem "A póráz két végén" című ismeretterjesztő filmet (google-be beírod és hoz fel videókat), ahol Victoria Stilwell jó tanácsokat ad ilyen helyzetekre is és a filmban szereplő kutyusok gazdijainak meg is tanítja ezeket és ezeket Te is ellesheted, hátha működnek Nálatok is.

Remélem tudtam segíteni!

2015. nov. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az előttem szólókkal egyetértek. Én még abban látom a megoldást hogy sötétedés után vagy éjjelente nagyon sokszor menj ki hozzá, tereld el a figyelmét bármivel,legjobb ha hívod játszani ezt addig csináld amíg nem javul a helyzet. Ezen csak Te tudsz segíteni, ezt neked kell orvosolnod. Ne engedd be, egy értelmes kutya később simán el játssza a gondot csak hogy beenged, vagy az ajtó előtt fog nyöszörögni amitől majd falra mászol.Az én tapasztalatom az hogy nincs olyan probléma amit egy kiadós kutya-gazdi játék, figyelemelterelés ne orvosolna. A szellem, hold stb. mizériát meg felejtsd el.Valószínű valami trauma érte amit rossz emlékként mentett el szegénykém. a Te kötelességed rendbe hozni: Esténként játék,játék,figyelemelterelés!!!
2015. nov. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!