Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Állatorvosok! Ha egy állatot...

Állatorvosok! Ha egy állatot műtenek, hasonlóan szükség van steril környezetre, mintha embert műtenének?

Figyelt kérdés

Ezt azért kérdem, mert tanúja voltam minap egy műtétnek, közben jöttek-mentek, az orvos maszk nélkül köhögött, nem volt leterítve a vágás körül, szóval majdnem semmilyen kondíció nem volt meg. Ráadásul előtte szteroidot is kapott.

Most lehet, hogy én vagyok hülye, és az állatoknak megtámadhatatlan immunrendszerük van. Vagy itt az történt, hogy "az csak egy állat, oszt legfeljebb megdöglik"?



#állatorvos #műtét #steril környezet
2015. nov. 6. 23:43
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
mindegy, madárról volt szó, de szerencsére úgy néz ki jól lesz, köszönöm :)
2015. nov. 10. 21:15
 12/14 anonim ***** válasza:

Elsősorban a kérdésre vàlaszolok de amikor olvasom azt hogy mert a kutyàk immunrendszere erősebb és hozé azé.......

Vàlaszoltam hogy miért nincsen maszk és gumikesztyű!

Embereknél muszàj a maszk mert elég ha köhög vagy tüsszent a mütő orvos és kész a baj. Azonnal bekerül a nyílt sebbe legyen az baci vagy vìrus. Tehàt leírom még egyszer: igen erősebb a kutyàk immunrendszere de nem azért műtenek maszk nélkül mert erősebb hanem mert az ember nem tudja lefertőzni !

2015. nov. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Hát nem vagyok orvos, de semmi köze az egésznek, hogy tud vagy nem tud fertőzni az ember. Az én állatorvosom, ahányszor láttam műteni, mindig bemosakodott hosszasan, maszk, sapka és izoláló fóliát használt. Meg is kérdeztem, hogy minek egy ivartalanításhoz ekkora előkészület, azt mondta, minden felülfertőzés betegség veszélyét hordozza. Hidd el, az ember is veszéleyes egy állat nyitott sebére.
2015. nov. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én se vagyok orvos csak asszisztàltam mellette. Nem mindegy hogy milyen műtétről van szó!

Egy macska vagy kutya herélésnél nem szükséges az izolàló kendő. A seb amúgy is nyitva marad hogy a trutyi ki tudjon folyni. De egy nőstény ivartalanìtàsa màs. Ott minden szàmìt. Hiszen nyitva van a hasfal.

De maszkot az àllatorvos soha nem rakott fel és gumi kesztyűt se. Bemosakodott és soha nem volt semmi probléma.

Amúgy meg vannak betegségek amit az ember nem tud àtadni az àllatnak és ez fordítva is így van. Egy parvós kiskutya engem nem tud lefertőzni, de ha az asztalt nem fertőtlenítettem volna utàna akkor a következő kiskutya egész biztos hogy beteg lett volna.

2015. nov. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!