Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet rávenni 1 kutyust,...

Hogy lehet rávenni 1 kutyust, hogy pórázon sétáljon?

Figyelt kérdés
Amint rátesszük a pórázt, csak lefekszik... És hiába húzzuk, hiába próbáljuk csábítani... Egyáltalán semmi. Pedig amúgy szeret szaladgálni, de sose arra jönne amerre én akarom. xd :)

2015. nov. 18. 20:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Türelemmel. :)

Egy ideig csak hagyd rajta a pórázt otthon, hadd járkáljon úgy, hogy húzza maga után. Jutalomfalattal, amit nagyon szeret, csalogasd magad felé guggolva, ha rajta van a póráz.

Bele fog jönni, ne aggódj.

2015. nov. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 jolneveltkutya válasza:
100%

1) Először otthon kell begyakorolni, amikor már megszokta a pórázt (az előző válaszadó jó ötletet írt erre)

2)Húzni nem érdemes, a csalogatás (csábítás) jó ötlet. Hogy mivel, ez attól függ, hogy mivel lehet jól motiválni (jutalomfalat vagy játék...). Nálam jól bevált, hogy megmutattam neki a jutalomfalatot, és egy kicsit előredobtam a kívánt irányba, így utánament (közben mondtam egy vezényszót, pl. "séta"). Az előredobási távolságot egyre jobban növeltem. - Első esetekben azonban nem kell túl nagy eredményekre számítani. A végső eredményt a kitartás, a türelem és a fokozatosság elvének betartása fogja meghozni.

2015. nov. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!