Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » 2 éves mellé hörcsögöt?

2 éves mellé hörcsögöt?

Figyelt kérdés
Panel,kevés hely és idő. Kutya - macska nem. De szeretnénk állatot. Talán a hörcsög lenne megfelelő. Érdemes venni a 2 éves lányomnak?
2015. nov. 21. 13:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

2 éves lányodnak még nem érdemes semmilyen állatot venni, de ha magadnak veszed, úgy mehet.

2 évesen még ahhoz nagyon pici, hogy tudjon vele bánni, a te dolgod lesz etetni, ellátni, takarítani. Ő még kézbe sem foghatja, mert valószínű, hogy túl erősen szorítani, ami veszélyes a hörcsögnek is és a lányodnak is, mert haraphat. De ha úgy oké, hogy a te hörcsögöd, a kislányod pedig nézegeti, de nem piszkálja, akkor persze mehet.

2015. nov. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
20%

Szia!

Szerintem egy 2 éves kislány nem érzi szükségesnek egy hörcsög társaságát. Sőt,betegségeket is terjeszthetnek,büdösek,a lányod meg nem tudna aludni az éjjeli "cirkusz"miatt. Meg gondolj bele,a hörcsögöt nem igazán lehet tapizni,s mint tudjuk,a gyerekeknek ez az élmény!

2015. nov. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
44%
csak magadnak,még 5 éves sem tud megfelelően gondoskodni róla,tisztitani ,etetni ,persze a ketrecébe be lehet dobálni egy kis kaját,de kitakarítani neked kell,nem egy nagy befektetés ,ha tisztán tartod nem is bűdös,mókás kis figurák is tudnak lenni.
2015. nov. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem vàrj egy kicsit amìg megnől a kislányod. Ha meg akarsz àllatot most. Akkor èn inkàbb kutyàn vennèk. A hörcsög büdös, èjszakai àllat,ha akàr egy pillanatra is kettesbe marad a kicsivel valòszìnűleg elszökik ès szètràghatja a kàbeleket ha nem talàljàtok meg. Az eggyik ismerősöm kisfiànak (3 èves volt) volt egy hörcsöge. De a kisfiú ràült ès elpusztuld. A te kislànyod is vigyàzatlanságbòl ràülhetne,ràlèlhetne vagy akàr meg is fojthatnà a hörcsögöt.
2015. nov. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Szia.Nekem egy 22 hónapos fiam van.A közelünkben van egy állatkereskedés,mindig be kell menni megnézni őket,de otthonra még nem vennék neki.Szereti őket nézegetni,de pár perc után már piszkálja,ütögeti a ketrecet.Még nem érti,hogy megijed. Meghát ahogy elöttem is írták nem is egészséges egy ilyen pici mellé.Szerintem várj vele még pár évet.A nagynak 5-6 évesen vettem,de még akkor is csak rám maradt.
2015. nov. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Akik itt válaszoltak, tartottak már hörcsögöt egyáltalán?! Abszolút nem büdös, megfelelő körülmények között kell tartani. Nekem 10 évesen volt először, azóta zsinórban 9 éve van mindig. Már az életem része a höritartás. Viszont 2 éves gyerek mellé nem tenném. Ők nem úgy látják a dolgokat, simán össze tudja szorítani szegény kis állatot, onnantól meg lehet dokihoz menni, törés, belső vérzés, stb miatt. 6-7 évesen már felügyelet mellett oké, viszont a hörivel naponta fél-egy órát is foglalkozni kell, nem csak bedobni neki valami kis kaját, ahogy az egyik válaszoló írta... Így elvadul a höri, harapós lesz, és nem lehet majd szeretgetni. Szóval hörcsögöt ne!
2015. nov. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!