Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen állat való nekem...

Milyen állat való nekem bentre, ha allergiás vagyok?

Figyelt kérdés

Az állatszőrre és a madártollra vagyok allegiás. Nagyon szeretnék valami állatkát (lehetőleg nem halat) akit ki vehetek a ketrecből ölelgetni, simogatni. Panellakásban lakom nincsen ott udvar. Mi való nekem?

Válaszaitokat lelkesen várom!:)


2016. jan. 8. 13:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Minden állatnak a szőrére allergiás vagy? Mert akkor így nem nagyon maradt olyan állat amit ölelgetni is lehet, kivéve a kopasz állatkák.
2016. jan. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sajnos igen mindenre. Még egy kis hörcsögtől is rohamom lehet. :'( Nagyon szeretnék egy állatkát csak nem tudom mit.
2016. jan. 8. 13:38
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

#1 "kivéve a kopasz állatkák."

Az ember nem kifejezetten a szőrre, hanem bizonyos fehérjékre allergiás. Ezeknek csak egy töredéke található az állatok szőrében, inkább a nyálában, korpájában találhatóak meg. Így a kopasz állat nem megoldás, de a sajnos "hipoallergén" kutya sem.


Kérdező!

Jajj, szegény te :(

Nem kötözködésből, de ezt orvos is igazolja vagy "csak" tapasztalat? A teszt bár messze nem pontos, néhány dolgot segíthet tisztázni. Pl. hogy tényleg magára az állatra vagy allergiás vagy az alomra, ételre stb. Saját példa: a Prick-teszt elfelejtette kimutatni a tengerimalac allergiámat, persze, nem viszketek, hanem fulladok tőlük. Viszont jelzett poratkára, lisztatkára, gabonafűfélékre meg még néhány fincsi dologra. Így néhány állat a tartási körülményei miatt nem jöhet szóba nálam. Viszont volt olyan, hogy a szomszéd kutyájától viszkettem, de nem rá vagyok allergiás, csak arra, amibe akkor éppen fetrengett. Szóval ilyen esetben a tapasztalat is torzíthat.

Ha neked is valami ilyened van, néhány állatot lehet alternatív aljzaton tartani (pl. textil), az lehet hogy kisegíthet. (Törpesün jutott eszembe, de az egy éles-nyálas dolog, tehát nem egy életbiztosítás allergiásoknak.)


Továbbá: azt is érdemes tudni, hogy penészgombákra allergiás vagy-e, illetve asztmás vagy-e, és ha igen, milyen súlyos.

Akváriumban, terráriumban tartható állatoknál ugyanis ez a kettő szokott előfordulni: az akvárium megdobhatja annyira a levegő páratartalmát, hogy egy arra érzékeny embernél problémát okozzon, illetve szerencsétlen esetben mindkettő tud penészedni.

Néhány hüllő, ha nem is szereti, de legalább tolerálja a kézben tartást. Illetve a halak sem feltétlenül olyan uncsik, mint egy cserép muskátli. Némelyiknek igencsak izgalmas szociális élete van (gondolok én itt a csigasügérekre, kalászhalakra), némelyik pozitív megerősítéssel tanítható: https://www.youtube.com/watch?v=aRhUjj0e0cc

(Bocs, 2 akváriumom van, gondoltam biztatlak egy kicsit)

2016. jan. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 bollocks ***** válasza:
Vegyél egy hatalmas plüssmacit, aztán ölelgesd.
2016. jan. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Tudom, hogy nem mindig a szőr okoz allergiás reakciót, de mivel a kérdező azt írta, hogy a szőrre allergiás, ezért bátorkodtam a kopasz állatkákat írni.

Férjem is csak a macska nyálára allergiás. Sokáig azt hittük, hogy a kutyára is allergiás, de a mi kutyánktól semmi baja. Később jöttünk rá, hogy míg anyósomék macskát is tartanak amik folyamatosan nyalogatják a kutyát, így arra allergiás volt. Mi nem tartunk macskát, így a mi kutyánkkal jól megvan.

2016. jan. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
42%

Vegyél egy akváriumot halakkal.

Akkor nem csak egy allatkád lessz,és garantáltan szőr,és toll mentesek!

2016. jan. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Lyllus94 válasza:
Hüllők közül is jópár kézhezszoktatni, pl leopárdgekkó (huszonpár centi), szakállas agáma (30-35cm), zöld leguán (az viszont bazinagy, 2 méretes terrárium kell neki), kígyók közül a királypiton (1-1,5m). remélem tudtam segíteni :)
2016. jan. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Csincsilla :) Antiallergén pihe - puha szőre van.

Ha érdekel, itt mindent leírnak a tartásáról:

[link]


Nem olyan dögönyözhető, ölelgethető kisállat mint például egy macska, de nagyon lehet szeretni :)

2016. jan. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkitől a válaszokat! :) Like ment az értelmesekre. :D
2016. jan. 8. 23:45
 10/10 anonim válasza:
Vannak hipoallergén kutyák és macskák. Én a macskaszőrre vagyok, de semmi bajom amióta ilyen állatom van.
2016. jan. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!