Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szomorú hogy a 21. században...

Szomorú hogy a 21. században egy állatorvos azt mondja nekem hogy nem tud segíteni érdemben, hol van ilyenkor a nagy tudomány?

Figyelt kérdés

Történetesen az állatomról van szó, aki megbetegedett, ha a fejem a falba verem akkor sem tudtam volna rájönni mitől kezdődhetett el az az egész. Gyorsan kerestem az orvosokat, egy sem írta oda a praxisába hogy érti az egzotikus állatok orvoslásának módját. Szokás szerint csak kutya macska, és haszonállatokhoz értenek. Egy orvos volt aki kezel tengerimalacot, és mivel ez a faj is egzotikusnak számít, így a lehető leggyorsabban mentem hozzá, de akkor már késő volt, nem küldött el bennünket, megvizsgálta Őt, és elmondott mindent, őszintén megmondta hitegetés nélkül hogy megtesz mindent és segít, de olyan későn jutottam el odáig hogy ezt az orvost felkeressem, hogy nem sok esély volt, csak az angyalokban lehetett bízni.


Rengeteg kérdés van bennem, az első orvos pl a Budapesti Állatorvosi karra küldött volna, csak ugye bár legyengült állatot hogyan szállítsak Miskolcról? és ez a legeslegbosszantóbb hogy bár fejlett világban élünk és Európában, hogy nincs legalább 2-3 szakirányú orvos egy ország 2-3. legnagyobb városában???


Bezzeg Amerikában, de talán még a szomszédos országokban is biztosra vehető hogy kitudták volna kezelni a fertőzését.

Ennyi erővel semmilyen állata nem lehet az embernek, mert ha baj van, akkor tehetetlennek kell lenni?


2016. márc. 23. 15:25
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Most mi a kérdésed, és hogy került a kérdés a magyar politikába mikor egy szó politika nincs benne.


Egyébként miért kéne minden állatorvosnak ismernie az ekzotikus állatokat? Azért ekzotikusak mert van vagy 5db az országban, emiatt nem fog szinte egyik sem egy évvel többet tanulni

2016. márc. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Egyébként miért nem hívtad fel a vadasparkot, hogy ők kit ajánlanak? De szerintem a Miskolci állatkorhózban is tudtak volna segíteni, mert a múltkor pl egy nagymacskát vittek oda
2016. márc. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
80%

Összevissza beszélsz. A tudományt hibáztatod közben meg biztosra veszed hogy bármilyen más országban meg tudták volna gyógyítani csak itt nem? Miért nem kerestél előre orvost, ha egzotikus állatod van, miért csak akkor amikor már megvolt a baj?


Hát az angyalaid miért nem segítettek?

2016. márc. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%

"Bezzeg Amerikában"...

Ha Neked Miskolc és Budapest nagy távolság (mondjuk egy legyengült állattal tényleg az lehet), akkor nem tudom, miért "Bezzeg Ameriká"-zol" - ott sokkal, de sokkal nagyobbak a távolságok. Amerika sem csodaország :-)

Amúgy sajnálom az állatkádat és kívánom, hogy a szervezete győzze le a betegséget.

2016. márc. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Először higgadj le, heverd ki az állat problémájával kapcsolatos idegességedet, gondold át újra és kérdezz még egyet, mert itt konkrétan nem tudom mi a kérdés.
2016. márc. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy ez történt. Én is igy jártam. Egy orvos foglalkozott csak a malaccal, de az sem csinált semmit, csak elkérte a pénzt, aztán 2 hét múlva meg elaltatta. Nem tudom miért nem foglalkoznak tengerimalacokkal is..
2016. márc. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kevés orvos foglalkozik kisemlősökkel, mert az emberek nagy része úgyse viszi őket orvoshoz. Sokan úgy vannak vele h nem fog egy 1500 ft-os állatot tízezerért gyógyíttatni, inkább vesz másikat. De mit is várunk, mikor itt is naponta vannak olyan kérdések, h 3 hónapja sántít a kutyám, mit tegyek...

Nekem nyuszim van, neki is nehéz volt orvost találni. Az igazán egzotikus állatokról már nem is beszélek. Valamire való kaméleonhoz értő orvos csak pesten van, kb egyedül az egész országban.

Egyébként az első válaszolónak annyit, h minden állat egzotikusnak számít, ami nem kutya/macska/haszonállat.

2016. márc. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 elwera ***** válasza:

Nyugi az állatorvosok a kutyához és a macskához sem értenek.


Egyik haverom macskája véreset hányt, vettek belőle mintát, "kivizsgálták", hetekig hurcolta orvoshoz a macskát és mindent úgy csinált, ahogy a doki mondott, de gyakorlatilag az történ, hogy egy hónapig kísérletezett rajta az orvos, aztán a macska megdöglött.


Barátom anyjának a görényének semmi baja nem volt, csak kapott egy 18 ezer Ft-os injekciót, amit kötelező volt beadni és szerencsétlennek estére lebénult a két hátsó lába, úgy ment, hogy húzta maga után a lábait. Másnap visszavittük az orvoshoz rémülten, és a doki nem ismerte be, hogy rossza helyre szúrta az injekciót, pedig szerintünk az történhetett. Hanem kitalálta, hogy biztos eltört a lába. Elég érdekes lett volna, ha eltört volna, azt csak észrevette volna valaki a családban, de mindegy, a doki ragaszkodott hozzá, hogy megröntgenezze, de a göri a röntgenasztalon meghalt. Aztán kijött mosolyogva és széttárta a kezét. És akkor még ott is kellett valamit fizetni.

2016. márc. 24. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem.szúrta rossz helyre, a bènulás egy ritka viszont annál tipikusabb mellèkhatás, semmit nem.tud vele csinálni. Ismerősömnek multkor a lova sz* pta be, szóval megnyugodhatsz, nem orovsi hiba, a gyógyszer mellèkhatása.


Am meg aza baj, hogy itt sokan azt hiszik az állatdoki isten, miközben rohadtul nem. Sokkalta inkább olyan mint egy harctèri orvos, ami a táskájában van azzal kell rögtönöznie sokszir terepen, az uh meg röntgen meg már csúcstechnika. De mondjuk azt meg is nèzem, hogy ki tudna kifizetni egy CT vizsgálatot ha kène... Szóval rá kène vègre jönni, hogy az állatdoki nem varázsló ès sosem igèrte senki, hogy az állat meggyógyul. Aki emg nem tudja elfogadni hogy az állat bármikor meghalhat az ne tartson, mert meg szoktak halni, a kèrdès mikor...

2016. márc. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
79%
Ők sem érthetnek mindenhez. Azért nem tudom, hol mennyit kérnek, de horror összegeket látok ezen az oldalon. Kutya lábtörés és röntgen, operáció, gyógyszer, három ellenőrzés és 5 ezret kért a doki. Többször vittem már, különböző problémákkal. Vizsgálat, gyógyszer és pénzt nem fogadott el. Egyszer, kullancs végett kezelt többször egy kutyám, de nem sikerült sajna. Mondjuk, elsőnél már mondta, nem sok remény van. Mivel elhunyt a kutya, nem fogadott el semmit, pedig adta a gyógyszert.
2016. márc. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!