Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Galambriasztó kellene teraszra...

Galambriasztó kellene teraszra, hatásost tudtok ajánlani? ha lehet 10 e-nél olcsóbb

Figyelt kérdés
10 emeletes társasházban lakunk, tavaly is "prú-prú"-ztak már meg repültek, de a kislányunk még nem járt és nem mászott....most 1 éves járkál, jó ha nyitva van a teraszajtó, iylen jó időben. Nem húzzuk le a redőnyt, mert így is sötétebb a nappali. Baj sajnos, hogy a felettünk levő lakás üres. Tulajok kb. akkor jönnek ha muszáj, anno is beázás miatt. Van drótháló nekik is alulra, de szerintem ezek a galambok szétszedték, simán járkálnak be a teraszra. ergó galambkeltető, és folyamat repkednek, tök idegesítő.....leszarnak a mi teraszunkra is, undorító, meg nem akarom, hogy kislányom valami vírust elkapjon (1 éves).

2016. ápr. 2. 14:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Időnként Nyúlj fel valami hosszú bottal amin lengő lobogó zörgő nejlonzacskó van a fülénél rákötve. Az elzavarja de utána vissza fognak menni. Nem szabad sokáig ott hagyni, mert akkor megismerik, hogy az nem csinál mást, csak mozog. Feltolod, egrázod. Amikor elmennek, akkor kicsit még figyelni kell mert vissza jönnek. Akkor megint fel kell tolni éés meglengetni. Gyakran kell ezt csinálni, főleg estefelé, amikor oda mennek aludni. Ezt is meg szokják majd. Igazi megoldás nincs erre. Csak a módszeres riogatás. Akkor talán megszokják, hogy ott nincs nyugalmuk és máshova mennek,de inkább hozzá szoknak idővel. Ha meg ott hagyod lobogni, akkor egy nap alatt hozzás szoknak. Úgy nem ér semmit.


Ezt is ajánlom figyelmedbe:

https://www.youtube.com/watch?v=v9kz6N0lwaM

2016. ápr. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A galambok nagyon okosak. Hamar megtanulják ha nincs mitől félni amikor nem komoly a fenyegetés.
2016. ápr. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A galambháló felszereltetése a leghatásosabb, és ha Ti álljátok a költséget, és a felső szomszéddal is egyeztettek, akkor tuti nem szállnak be.

Vannak olyan cégek, akik 100% garanciát vállalnak erre.

Jól teszitek, hogy vigyáztok, a galambürülék nagyon veszélyes!

2016. ápr. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A galamb ürülék is veszélyes, mint a kutya a macska mindenféle fégekkel teli kakija. A galamb ürülékről kiderül, hogy em veszélyesebb a többi állati ürüléknél. Ezt egy időben nagyon túl lihegték. Nekem pl a lakásban van 2008 őszétől két galambom és még semmilyen beteséget nem kaptam el tőlük! Aki nem ismeri csak az állít ilyesmiot, már pedig kevesen ismerik ilyen szempontból a galambokat. aZ EMBERI ÉS AZ EMLŐS ÁLLAT ÜRÜLÉKE SOKKAL VESZÉLYESEBB. Amióta galamom, van (lassan 8 éves lesz) azóta nem tudok egy igazi megfázást elkapni. Biztosan hordja a kis védőoltásokat ami nem betegít meg, de immunizál. Serkenti az immun rendszer működését. Ellenállóbbá tesz.

Szokták mondani a kis cigánygyereket agyon se lehet csapni, mert amikor kimegy az udvarra a "zsírosdeszkával" (zsíroskenyérrel) és kifordul a kezéből a porba a kutya mellé. akkor felkapja és megszi a porral és kutyagumi maradékkal együtt. Felnőtt korára soha nem lesz beteg. Amit meg féltenek és naponta fertőtlenítik a kezét, azzal szaladgálhatnak mindig az orvoshozm hogy most ez a baja aztán meg az.

2016. ápr. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Utolsónak: nekünk házi patkányaink voltak és sokan attól is undorodnak, de nem biztos, hogy a kuka mellett elfutó patkányt is rögtön felkaptuk volna....mert fene tudja miben volt, hol turkált, mit evett.....

Galambhálót nem szeretnénk, mert nem az a gond, hogy bejönnek (én elhessegetem), hanem felettünk repülnek be és hozzánk sz@rnak le.És egész nap hallani a prú-prú-t hajnali 6ttól. Ja meg pont most csinálgattuk meg szépen a "kertet" (így hívjuk:D ) pár növénnyel, hogy ki lehessen ülni.

2016. ápr. 6. 08:18
 6/12 anonim ***** válasza:

Fölöttetek...

és ha egy keretet tolnátok fel hálóal de csak addig amíg a felső lakó haza nem érkezik és meg nem oldja maga?


Igaz, már lehetnek ott kicsi galambok akik éppen fejlődnek és horják a szülők nekik az ennivalót.

Szóval nehéz. Először talán annyi rést lehetne hagyni, hogy amíg a kicsik fel nem nőnek (az két hónap) addig meghagyni a rést a galamb szülőknek az etetéshez, időnként felnyúlni valami jókora tollseprűvel és jól megzavarni őket, hogy féljenek ott tartózkodni. Viszont a háló nélkül hamarosan megint felbátorodnak és vissza költöznek, az biztos.


Rövid távon nem is várható, hogy haza jönnek a fenti lakók? Mert akkor meg lehetne talán beszélni velük egy fixen felszerelt hálót oda fel.

Nehéz a megoldás így.

2016. ápr. 7. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
sajnos a feletettünk lakó (2011 óta lakunk ott) kb ha muszáj akkor jön le, isten tudja miért, ki se adja albérletbe, de ha így jó neki, áldásom rá....a lényeg, hogy kb. évente 2 szer ha ránéz a lakásra....
2016. ápr. 8. 15:25
 8/12 anonim ***** válasza:

Már mint nem a felettetek lévő lakásból jön le kétévente, hanem valahonnan ahol máshol lakik, ha jól értem.

Nem lehet neki valami segítség kérő levelet írni udvarias hangnemben, hgy legyen kedve segíteni. Aztán hha olvassa akkor meg lehetne vele egyezni, hogy kifizeted neki a háló elszerelését, ha bele egyezik.


Vagy felszereled a saját ablakodra a tartókat és feltolsz egy valami hálófélét kerettel, de akkor oda bezárhatsz ezzel madarakat és éhen pusztulnak, szaglanak a bomláskor és állatkínzás is, az azért sem jó az sem.


Legjobb lenne írni neki, hogy mi a gond, hogy segítsen megoldani.

2016. ápr. 9. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én nem fizetek ki másnak semmit se főleg, ha sz@rik a saját lakására...1. alapból nem a mi lakásunk, albérlet, 2. örülünk ha kijövünk a minimum pénzből hiába van jó végzettségünk. Így marad a hessegetés úgy érzem :)
2016. ápr. 11. 11:24
 10/12 anonim ***** válasza:

Az a legrosszabb amikor mindenki megmakacsolja magát, hogy tüntesse el mert az ő erkényén van, de nekem ne kerüljön pénzembe.


A másik, meg, "engem nem zavar, nem is lakok itt."


Akkor marad a hessegetés, de az csak átmenetileg hatásos. Sajnálom.

2016. ápr. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!