Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Nehéz az Állatorvosi Egyetem?

PoppyBaba kérdése:

Nehéz az Állatorvosi Egyetem?

Figyelt kérdés

Még egészen kicsi voltam, de már tudtam hogy állatorvos szeretnék lenni, "ha nagy leszek". :)

Viszont lenne pár kérdésem azoktól, akik például már elvégezték ezt az egyetemet (SZIE).

1.Milyen nehéz?

2.Megéri az, ha latint tanulok az angol mellett? (mármint gondolom, hogy így kicsivel könnyebb lesz megérteni az egészet.)

3. Milyen tantárgyak szükségesek az egyetemre? (Azt tudom, hogy főként biosz. De azt nem, hogy pontosan kell-e érettségizni még kémiából, és fizikából.)

4.Milyen tanulmányi átlag szükséges? A tanulmányi átlagom most félévkor 4,2 volt. Persze én ezt ki szeretném javítani jobbra.

-Egyébként ezeket azért szeretném pontosabban tudni, mert nyelvet kell választanom a jövő évre, (9.-re) és majd azt kell 12.-ig tanulni. :)

Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!:)



2016. ápr. 20. 14:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én nem nagyon tudom, milyen is ez, de hogy nehéz lesz-e, arra tudok válaszolni: Szerintem biztos, hogy nehéz lesz, az már rajtadmúlik, hogy mennyire. Az a fontos, hogy mennyire imádod; érted;érdeklődsz utána...dönti el, hogy nehéz, nagyon nehéz, vagy irtó nehéz lesz-e.
2016. ápr. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!:)

Egyébként engem ez a téma nagyon érdekel, úgyhogy remélem annyira nem lesz nehéz:D

2016. ápr. 20. 15:39
 3/3 anonim válasza:

Úgy nem a SZIE-ről tudok nyilatkozni, de annyi bizonyos hogy:

emelt biosz és emelt kémia érettségi kell, ezekre nagy hangsúlyt kell fektetni és minél jobbra megírni

Tanulmányi átlagot is szintén minél jobbra.


Latinról nem tudok pontosan nyilatkozni, nem ismerem az ottani rendszert (én orvosira járok). Nálunk első félévben volt egy alapozó latin terminológia, amiben szavakat (kifejezetten anatómiai és klinikumi szókincset tanultunk) és a kifejezés alkotásához szükséges nyelvtanokat (mn, fn ragozás, birtokos szerkezet) Igazából én úgy gondolom hogy felesleges megtanulni a latin mint egy teljes nyelvet.

2016. ápr. 23. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!